A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

Історія закладу

Історія Державного професійно-технічного навчального закладу «Шосткинське вище професійне училище» розпочалась 31 грудня 1976 року, коли Рада Міністрів Української Радянської Соціалістичної Республіки, Державний комітет з професійної освіти та Міністерство промислового будівництва підписали спільний наказ за № 3/458 про створення в Шостці – одному з найбільших райцентрів Сумської області – училища будівельного профілю.

Проект передбачав цілий комплекс споруд різного призначення для задоволення всіх потреб професійно-технічного навчального закладу. Сюди ввійшли: 4-поверховий навчальний корпус, де розмістилися 20 кабінетів теоретичного навчання (в т.ч. й лабораторії) та адміністративний відділ; два окремі 2-поверхові корпуси з просторим фойє, їдальнею на 150 посадочних місць, спортзалом на 250 місць та 10 майстернями виробничого навчання; 5-поверховий гуртожиток на 450 місць; котельня; господарчі будівлі. Проектна потужність училища – 720 навчальних місць. Сам навчальний закладу становить компактний і зручний комплекс, розташований в екологічно благополучному мікрорайоні міста, на перетині важливих авто маршрутів, відносно недалеко від залізничного вокзалу та автостанції.

Шосткинське середнє міське професійно-технічне училище № 19 відкрило свої двері 01 вересня 1977 року. Це було четверте училище, відкрите в місті, його перший набір становив 6 навчальних груп загальною кількістю 134 учні й охоплював 4 будівельні професії:

  • електрогазозварник;
  • електромонтажник;
  • штукатур;
  • лицювальник-плиточник-мозаїчник.

В наступні роки поступово розширювався перелік професій: з’явились групи працівників мостових, козлових і консольних кранів, столярів будівельних-теслярів, мулярів-монтажників.

З 1980 року училище почало освоювати інші профілі, паралельно поглиблюючи і вдосконалюючи навчання за будівельними професіями. Бурхливий розвиток промисловості в місті та регіоні допоміг відкрити в Шосткинському ПТУ № 19, групи слюсарів з ремонту автомобілів, слюсарів контрольно-вимірювальних пристроїв та апаратів.

З 1982 по 1987 рік у місті було розформовано два училища, які готували кваліфікованих робітників на базі повної загальної середньої освіти. Правонаступником цих училищ стало ПТУ № 19, перейнявши від ТУ №№ 3 і 17 традиції підготовки продавців та кухарів-кондитерів.

В 1990 році Шосткинське ПТУ № 19 першим у Сумській області організовувало курсову підготовку з окремих професій для всіх бажаючих з числа працівників училища, учнів та жителів міста й району. Це дозволило училищу вийти на інший рівень і стати джерелом професійних знань не лише для молоді 15-18 років, але й для людей більш старшого віку.

Училище оперативно відгукнулось на стрімкі зміни в суспільстві та економіці, пов’язані з перебудовою і розвалом Радянського Союзу, організувавши в 1991 році співпрацю з міським центром зайнятості по перепідготовці робітничих кадрів. І знову ПТУ № 19 стало першим у Сумській області. У період розбудови незалежної України це було новим поштовхом для розвитку училища.

З 1999 року училище першим в області почало навчання за професією «бармен-буфетник-офіціант» і запропонувало платну первинну професійну підготовку для учнів, зарахованих понад державне замовлення.

Поворотним для училища став 2002 рік. На двадцять п’ятому році свого існування наказом Міністерства освіти і науки України № 92 від 14 лютого 2002 р. ПТУ № 19 було реорганізоване у Вище професійне училище. Ліцензування підготовки молодших спеціалістів за напрямком «Технологія харчування» підняло училище на ІІІ атестаційний рівень – найвищий атестаційний рівень для професійно-технічних навчальних закладів.

На сьогоднішній день ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» являє собою багатопрофільний навчальний заклад з різнорівневою освітою.


ДПТНЗ "Шосткинське вище професійне училище" в Вікіпедії

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень