A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО: НЕ залишатись у замкненому колі!

Дата: 21.03.2023 07:19
Кількість переглядів: 245

Фото без опису17 березня в ДПТНЗ «Шосткинське  ВПУ» було проведено тематичну зустріч учнів групи 04-22 з практичним психологом закладу та спеціалістом служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

 

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства діти та жінки.

 

Головною проблемою насильства в сім’ях є те, що воно найчастіше не виходить за межі зачинених дверей, а відтак «насильник» залишається непокараним і продовжує знущатись над рідними. Найчастіше сім’я, в якій живе насильник, піддається психологічному тиску, а такий вид домашнього насильства виміряти і довести практично неможливо. Людина, яка піддається насильству, постійно перебуває у пригніченому (виснаженому) стані  і  практично не має сили  боротись із «тираном» самостійно. Різні форми приниження та знущання у родині відображаються на дітях, які й самі безпосередньо страждають або й переймають приклад насильницьких дій.

 

Серед причин того, що постраждалі не звертаються до правоохоронних органів, це – страх помсти з боку «тирана», відчуття власної вини, страх зганьбити сім’ю, почуття сорому та приниженості, низька самооцінка, бажання створити образ ідеальної сім’ї та щасливого подружжя перед іншими, самопожертва заради дітей, фінансова залежність  тощо.

 

Слід пам’ятати, що будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї,  якщо вони порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю, - є насильством, що вчиняється в сім’ї (чи в межах місця проживання, або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно  проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь - ст.1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству"Причому жертвою домашнього насильства може стати будь-хто: дружина чи чоловік, неповнолітні діти, престарілі батьки чи родичі, немічні родичі чи інваліди, прийомні батьки.

 

Законом встановлено, що до кривдника (особи що вчинила домашнє насильство у будь-якій формі) суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству може бути встановлено спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству.

 

До спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать:

1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника (виноситься уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України);

2) обмежувальний припис стосовно кривдника (видається судом);

3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи (здійснюється уповноваженими підрозділами органу Національної поліції України);

4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників (відповідальними за виконання програм для кривдників, є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування).

 

У ситуації домашнього насильства головне – не мовчати!!

 

Особи, які постраждали від домашнього насильства, можуть звернутися за соціально-психологічною допомогою до спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі  за адресою: м.  Шостка, вул. Горького, 4а,  телефон: 0668942430; 0687846349.

Графік роботи: понеділок – четвер: з 8.00 до 17.15 п’ятниця: з 8.00 до 16.00, обідня перерва: з 12.00 до 13.00, спеціаліст Чала Ліна Василівна.              

  • Зателефонуйте до поліції за номером  102;
  • Служба у справах дітей;
  •  Центр соціальных служб сім”ї, дітей і молоді;
  • Мобільна бригада соціально–психологічної допомоги у м. Шостка:  0960368743

Ви можете отримати психологічну та правову консультацію за телефонами  всеукраїнських «гарячих» ліній:

 

15-47 – Цілодобова Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства.  (дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними й конфіденційними)

 Також працює гаряча лінія громадської організації La Strada 0(800)500-335 (зі стаціонарних телефонів)  або  116-123 (короткий номер з мобільного)

 в будні з 10-00 до 18-00 – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України. 

  • Не треба миритися з принизливим і жорстоким поводженням чи боятися говорити про це, обов’язково «відкрити ситуацію».
  • Не слід вдавати, що нічого не відбувається, і надіятися, що все  минеться.
  • Тим, хто поруч, – родичам, друзям, сусідам – треба простягнути руку допомоги, бо коли мова йде про домашнє насильство (мовчання означає співучасть..)
  • Варто докласти максимум зусиль, щоб  вирватися із замкненого кола!!!

Практичний психолог  А.Б. Приходько



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень