Лікуйте свої душі книгою
Формування громадянської свідомості учнівської молоді - складова процесу правового виховання.
Моральні принципи, естетичні смаки, політична культура молодих людей розвиваються в нерозривному зв’язку з нормами правового виховання підлітків у процесі формування їхньої громадянської свідомості та суспільно-політичної життєвої позиції.
Педагоги ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» дбайливо плекають молоде покоління, переймаються вихованням моральних цінностей, патріотизму, правових засад, залучають дітей до заходів, які допомагають це зробити.
26 жовтня у Шосткинській центральній міській бібліотеці на платформі ZOOM відбулася творча ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ з відомою письменницею, поеткою та журналісткою Ольгою Саліпою, організована Шосткинською міською бібліотекою, до якої долучилася і спільнота ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ».
До вашої уваги цікаві факти з біографії нашої сучасниці.
У ролі поетки Ольга вперше спробувала себе у сім років. Вона наша, бо саме на Сумщині розкрився в неї талант журналістки. Працювала журналісткою в газеті та на телебаченні, була редакторкою обласного тижневика «Круглий двір».
У 2019 році на Книжковому Арсеналі в Києві письменниця представила свою поетичну збірку «Територія жінки». У збірці сто віршів, написаних у 2017-2018 роках. Героїня її поезій – сильна жінка. У 2020 році вийшла ще одна поетична збірка «Територія вогню». У тому ж році вийшов перший роман «Оля», який одразу став володарем Гран-прі «Коронації слова-2020». Цей твір про неповторну Ольгу Кобилянську.
У 2021 році виходять романи про міцну родину, щирість людських душ, про кохання і зраду, незвичайні кримінальні історії: «Теплі історії про справжнє: як бути щасливим попри все», «Зламані речі», «Будинок на Аптекарській».
Наступного. 2022-го, з'явилися романи про необачні кроки у житті людини: «Облудниця», «Брошка гімназистки», «Пташка на долоні».
У поточному році вийшла два романи з циклу "Дикі паростки" «Дерево роду» та "Без права повернення".
А ще Ольга Саліпа у 2019-му стала співавтором коміксу про супергероя Хмельмена – «Таємниці Хмельвіля», надрукованого накладом 500 примірників українською мовою та ще 300 – англійською.
Головним завданням, як зазначає пані Ольги, є: нести історію в масову літературу, де головну роль відіграє сюжет і є можливість провести паралелі, через героя розглянути історію українського народу, ментальність людей, прагнення до самовизначеності, змінення стереотипів, що нам нав’язували Все це можна прочитати в інтелектуальній літературі авторки: у ретро та історичних романах, родинних сагах.
«Дикі паростки» - книга, яку має прочитати кожен українець. Трагедія народу, який довгі часи були розділені. «Не забувайте про мене» - останні слова головного героя саги. Не забувайте свої родини, свої країни.
Внутрішня гармонія та душевний спокій, це ті риси, які дозволяють бути гуманним, гідним, моральним, етичним, свідомим, коректним, з власною громадянською та суспільно-політичною життєвою позицією, бажанням вивести знання про Україну на світовий рівень. Лікуйте свої душі книгою.