"СЛОВО-ПОТУЖНА ЗБРОЯ!": СТАРТУЄ ДЕКАДА СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН

Дата: 14.11.2022 08:30

Максим Рильський колись написав: «Слово, як зброя. Як усяку зброю, його треба чистити й доглядати.» Не можливо не погодитися з цими словами. Адже кожен з нас знає, як звичайне добре слово може  врятувати, а їдке та недобре - може вбити, знищити.  Дійсно, слово - це невидима сила. Воно є водночас і зброєю і лікарем. Воно здатне змінювати світ та зцілювати душі. Слово може надихати і окриляти, а може захопити з собою в безодню туги, мороку й безвиході. А часом одного слова достатньо, щоб розпочати кровопролиття або ж його припинити. Особливо велике значення для людини має рідне слово. Українське слово пройшло нелегкий шлях. Досить часто воно зазнавало різних утисків та заборон. І хоч випробування для нього ще не скінчилося, звучить сьогодні українське слово ще більш потужно на увесь світ!

З 14.11.22 по 25.11.22 у Шосткинському вищому професійному училищі проходить декада суспільно-гуманітарних дисциплін

У рамках декади учні нашого закладу разом з  викладачами суспільно-гуманітарних дисциплін будуть працювати над дослідницьким проєктом "Слово - потужна зброя".

Ключове питання проєкту: Чи є слово ефективною зброєю?

Завдання проєкту:

• дослідити історичні джерела існування нашої держави;
  • дослідити творчість видатних українських письменників, які своєю працею виборювали право на існування українського народу і держави вцілому;
  • визначити роль і місце України та її культури у творах зарубіжних письменників;
  • дізнатися, як війна вплинула на наше ставлення до рідної мови і яку силу має слово сьогодні;
  • досдідити, як змінилося наше суспільство в умовах боротьби за власну свободу і незалежність.

Результати роботи над проєктом будуть висвітлені на сторінках  сайту декади та сайту училища. Крім того, протягом декади на вас чекають цікаві онлайн та офлайн-заходи.

Слідкуйте за інформацією на сайті ДПТНЗ "Шосткинське вище професійне училище" та долучайтеся до  декади.

Просимо учнівський та педагогічний колектив закладу взяти участь у наступному соцопитуванні: https://cutt.ly/1MzHNPt