A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

Друге життя старим речам

Дата: 27.09.2024 08:43
Кількість переглядів: 242

Фото без описуПроблема сміття в Україні є глобальною. Лише 6 % побутового сміття підлягає переробленню. Решта знаходиться на полігонах, більшість з яких переповнена.

Національний план управління відходами починається з найменшого – інформування населення щодо сортування сміття та використання вторинної сировини. Щомісяця в ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ» проводяться заходи щодо обізнаності з цього питання.

25 вересня в змішаному форматі пройшов виховний захід «Вторинна сировина в побуті», на якому учні та гості зібрання дізналися про друге життя вторинної сировини, маркувальні знаки рециклювання, куди і як сортувати сміття.

Увагу присутніх було зосереджено на сортуванні сміття саме в нашому закладі, контейнери для якого знаходяться в холі центрального корпусу та гуртожитку.

Учні й дорослі також долучаються до волонтерських ініціатив:

  • збір каштанів для вторинного перероблення, вторговані кошти від збору яких, буде перераховано на потреби ЗСУ;
  • збору пластикових пляшок та створенню будиночків для безхатьків.

Діти й дорослі практично закріпили набуті знання:

  • за допомогою об’єктива телефона з’ясували, які знаки рециклювання є на різних речах та як у подальшому їх можна використати;
  • дали відповідь на проблемне питання про матеріал, з якого виготовлена сумка та з'ясували, що для її виготовлення було використано дві пластикові пляшки;
  • навчилися плести гачком килимок з дрантя та започаткували новий проєкт: «Друге життя старим речам» (сплетені килимки будуть використані для утеплення стільчиків у сховищі закладу освіти).

Цього дня було не тільки пізнавально та практично, а й піднесено, бо набуті знання впровадяться надалі та знайдуть практичне призначення. Сортування сміття – це перший крок, без якого неможлива перероблення відходів. Вторинна сировина – це не сміття! Це скарб, який потрібно берегти.

PS. Ця історія почалася з сумочки…

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень