Шлях до перемоги
Котився грізно невблаганний вал
Святого гніву, помсти і розплати.
І ось він день, коли за перевал
Фашистську нечисть вимели солдати
І воля, воля! – з полум’я боїв
Прийшла на рідні згарища – руїни
Ти не забудеш тих бентежних днів
Моя прекрасна, люба Україно!
День визволення України від фашистських загарбників – свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Свято встановлене відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…». Нам, українцям, цей день нагадує про одну з найбільш трагічних сторінок нашої історії – нацистську окупацію, яка кривавими смерчами пронеслася нашою країною і забрала десятки мільйонів життів; про неоціненний вклад українського народу в боротьбі з нацизмом, про героїчні подвиги та мужність, про мільйонів життів та скалічених доль, і про біль, який залишиться в серці кожного українця назавжди.
В Шосткинському ВПУ класним керівником групи 04-23 Андрієм СИСОЄВИМ була проведена онлайн виховна година “Шлях до перемоги”. Також, виступ підготували учениці групи 04-23, а саме, Світлана КОРОБКА, яка розповіла про своє рідне місто Торецьк в роки Другої Світової Війни, нажаль місто і сьогодні знаходиться в окупації, але тепер ворог росія, Лілія НОСИКО виступила з інформацією про військові операції, які наближали нашу перемогу.
Під час проведення виховної години, всі присутні дізнались про ті буремні часи в Україні, провели паралелі з тими подіями, які відбуваються зараз, розвінчали деякі міфи, які радянська влада нав’язувала нам роками.
З 2014 р., за ініціативи Інституту національної пам’яті, у наукові та публічні площини було введено нові концепти. Так термін «визволення» рекомендується заміняти терміном «вигнання», а термін «фашистські загарбники» на «нацистські загарбники». Вживання цих термінів Інститут національної пам’яті обґрунтовує тим, що «після 28 жовтня 1944 року Україна не стала вільної державою, тож термін «визволення» є історично некоректним». Зокрема, інституцією у своїй відозві було наголошено на тому, що «термін «визволення» передбачає волю, свободу, а у 1944 році Україна не стала вільною. Із вигнанням нацистських окупантів Україна не отримала волі, а опинилася під іншим пануванням, результатом якого стали масові репресії та депортації, зокрема сотень тисяч українців, поляків та цілого кримськотатарського народу. СРСР ставив за мету не визволення українського народу, а відновлення тоталітарного режиму на цих територіях. Свободу український народ виборов 24 серпня 1991 року – визволення України відбулося тільки з розпадом Радянського Союзу».
Тож пам’ятайте, ми – майбутнє та сьогодення України. Будемо гідними своїх пращурів, любімо рідну землю, бережімо волю та незалежність України, поважаємо свій народ і свою мелодійну мову.
Ми – єдина країна! Попри всі негаразди, ми прагнемо одного – спокою, миру та чистого блакитного неба над головою.
Перемогли тоді - переможемо і зараз.
#ДеньВизволенняУкраїни #ДругаСвітоваВійна