ВИШИВАНКА – ГЕНЕТИЧНИЙ КОД НАЦІЇ
Вдягнися із самого ранку,
Як небо пахне ще зірками,
Ти в українську вишиванку,
Живими шитими шовками.
Вдягни сорочку-полотнянку,
Де ниток барви рукотворні
Іскряться сонцем спозаранку,
Як Україна, неповторні!
Микола Шерник
У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Символом України є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу із зашифрованими оберегами та знаками. Українська вишиванка нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури.
Сьогодні, 18 травня, коли вся Україна святкує День Вишиванки, відбулася виховна година у групі 03-21 на тему: «Вишиванка-генетичний код нації». Основна мета виховної години – це збереження національних цінностей та їх популяризація серед молоді.
Під час виховної години здобувачі освіти ознайомилися з історією виникнення Дня вишиванки та дізналися, що вишиванка – це не просто сорочка, а оберіг, який захищає від усього злого та приносить здоров’я і багатство.
День вишиванки — це не лише свято національної свідомості, патріотизму, а й краси та дружби. Вишиванка — це символ здоров'я і краси, щасливої долі й родової пам'яті, порядності й чесності, любові. Символіка вишивки залежала від того, кому призначалося вбрання: парубкові-нареченому, чоловікові чи хлопцеві, дівчині чи заміжній жінці. Вишиванка – оберіг української нації, символ краси, мудрості та єднання поколінь. Український народ здавна намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.
Орнамент, який наносили на сорочку, містив у собі певні символи, які повинні були захистити того, хто її носить, від злих духів і нещасть. Вишивку наносили на рукава і комір так, щоб вона торкалася тіла. Вважалося також, що на зворотньому боці вишивки не повинно бути вузликів, оскільки вони можуть принести нещастя.
Основною метою заходу було збереження національних цінностей та їх популяризація серед молоді. Майбутні покоління повинні пам’ятати, що народна вишивка – це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь.
У наш час вишиванка переживає еру відродження. Святкування Дня вишиванки в Україні уже стало традицією, елементи української вишивки дедалі частіше використовують у дизайні одягу. Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, але й модно.
#ОдягнивишиванкуSumyPtо