A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

Віртуальна зустріч з природою

Дата: 23.11.2023 09:25
Кількість переглядів: 161

Фото без описуПрирода нам – як рідний дім,
Вона усім – як мати.
Щоб лад завжди був в домі тім,
Про це нам треба дбати.

Людина з давніх-давен цікавилася «біологією навколишнього середовища». Щоб вижити, вона мусила мати уявлення про рослинний і тваринний світ, що її оточував. Як зазначає видатний еколог Ю. Одум, – цивілізація виникла тоді, коли людина «навчилася» використовувати вогонь та інші засоби, які дали змогу їй змінити середовище свого існування (Кучерявий В. П.). Сьогодні ж, коли людина вивільнила колосальні сили природи і невпізнанно змінила це середовище, коли знання законів природи стає необхідним, екологічне виховання зайняло чільне місце у сучасному суспільному житті.

Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей, що робить украй актуальною проблему зміни ставлення людства до природи. У Шосткинському ВПУ з даного питання проводиться систематична робота.  У межах співпраці  відбулася зустріч з представником Деснянсько-Старогутського національного парку - пані Іриною, яка здійнила віртуальну екскурсію заповідником.

Невеличка історична довідка:

Дивовижний куточок природи на самому сході Українського Полісся. Старогутські ліси з віковими деревами, болотами, луками зберегли багато рідкісних видів рослин. Навесні під час цвітіння первоцвітів ліси набувають особливої вишуканості. Річка Десна та її заплава зберегли донині свій природний стан.

Парк складається з 2 віддалених одна від одної частин: Придеснянської та Старогутської.

Рослинність Старогутських лісів має багато тайгових рис. Це по-справжньому густий віковий ліс на кордоні з росією (є південним продовженням Брянських лісів). Таких лісових масивів на Поліссі практично не залишилося.

Тут переважають соснові та широколистяні ліси. У соснових лісах крізь ажурні крони до землі надходить багато світла, завдяки чому тут достигають чорниця та інші соковиті ягоди, які стають поживою для багатьох мешканців лісу і ласощами для мандрівників. Старогутська частина слугує південною межею для багатьох видів північної фауни: бурого ведмедя, рисі, сичика-горобця та інших. У Старогутському лісовому масиві чисельна популяція глухаря, орябка, тетерука. До фотопасток потрапляють лось, рись, зубр, бурий ведмідь.

Зовсім інша природа Придеснянської частини парку. У заплаві Десни широкі луки з височенними травами, стариці, протоки; переліски з ясена, дуба та осики. Озера в старицях засіяні яскравими квітами латаття сніжно-білого та глечиків жовтих. У національному природному парку зростає 35 видів рідкісних рослин, та найбільше вражає розмаїття птахів. Навесні та восени тут зупиняються багатотисячні зграї гусей, качок, журавлів, лелек, лебедів. Незліченні і рибні багатства Десни. Загалом парк є домівкою для 97 видів рідкісних тварин.

На території парку трапляється багато червонокнижних видів рослин (22) і тварин (35). У 2009 році був створений Деснянський біосферний резерват, що входить до міжнародної спадщини ЮНЕСКО.

Деснянсько-Старогутський національний природний парк – це справді віддалений куточок, де природа збереглась у незайманому вигляді. Потрапити сюди – значить опинитися поза часом.

Парк прилягає до українсько-російського кордону, обстрілюється. Сьогодні росіяни пошкодили та знищили адміністративні будівлі парку. Парк частково заміновано. Ліси області заборонено відвідувати відповідно до розпорядження № 100-ОД керівника Сумської ОВА.

Здобувачі освіти разом з екскурсоводом поринули у світ природи: перегянули відео з  фотопасток, побачили «живих» рисів, лосів, козуль, лисиць, почули неймовірні історії про життя  звірів у заповіднику. Особливо щемно сприйняли інформацію про пошкодження парку рашистами.

Відбувся універсальний урок з біології, географії, історії, літератури. Швидко сплинула година спілкування, навіть не хотілося повертатися у буденне життя. На завершення учні отримали творче завдання - написати есе: «Екологія і людство» .

Така співпраця дозволяє надавати більш повне та гармонічне екологічне виховання здобувачів освіти. Сподіваємося, що це  була не остання зустріч з природою.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень