ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

Дата: 16.05.2023 09:27

Вибухонебезпечні предмети становлять загрозу життю людини та оточуючих. До них відносять: артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, набої різних видів.

Їх можна виявити на землі у лісі, на полі після розмиву ґрунту дощовими водами, а також на дні річок.

Основну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу.

Під час перебування у землі від впливу вологи, взаємодії металу та вибухової речовини боєприпасу утворюються хімічні сполуки, які зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів.

Якщо вибуховий снаряд пролежала в землі десятки років і не вибухнула, це не означає, що вона безпечна. Вона стає більш небезпечною та може вибухнути від тертя, іскри чи удару.

Як розпізнати небезпечні території, на яких можуть бути вибухонебезпечні предмети:

• Постраждалі від артобстрілів будівлі
  • Незвичні пагорби, ями або вирви
  • Розкидані уламки, гільзи або боєприпаси
  • Саморобні попереджувальні знаки мінної небезпеки
  • Пошкоджена або згоріла військова техніка
  • Покинуті бойові позиції
  • Залишені ящики від мін, підривників, патронів

У разі виявлення вибухонебезпечного предмета не чіпайте його, не намагайтеся перемістити або знешкодити. Повідомте про небезпечну знахідку за номером 101 або 102.