День пам'яті та перемоги над нацизмом
8 травня в Україні, як і у всьому світі відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Цей день - нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: нацистського у Німеччині й комуністичного в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
Сьогодні Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом.
Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах.
Українська земля була одним із основних місць воєнних дій, масштабних битв і найзапеклішого спротиву.
*Нацизм (нім., від Nationalsozialismus — національний соціалізм): ідеологія національної зверхності на основі біологічного расизму(намагання довести психічну нерівноцінність, обгрунтувати поділ на "вищі" раси, які нібито творять культуру, і "нижчі", нездатні до культурного прогресу).
Цього дня ми не святкуємо, ми - вшановуємо.
Пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну тоді! Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!