A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

Тиждень професії «Кондитер, Бармен»: День 4

Дата: 08.03.2024 09:44
Кількість переглядів: 178

Фото без описуЧетверта сторінка тижня з професії «Кондитер», Бармен».

1. Інформаційна онлайн-дошка. Борошняні кондитерські та хлібобулочні вироби в новому шкільному харчуванні. Опробовування, дегустація виробів.

Реформа системи харчування у закладах освіти, розпочата в Україні у 2020 році, – це важливий крок до здоров’я і щастя дитини та суспільства. Наразі це комплекс заходів, метою яких є зміна системи харчування – від норм споживання, технологічних процесів, підходу до закупівлі продуктів, послуг харчування та обладнання харчоблоків до поведінкових аспектів і суспільного сприйняття та розуміння здорового харчування й корисних харчових звичок.

В рамках тижня професії «Кондитер» відбулася презентація борошняних кондитерських виробів та напоїв  з меню нового шкільного харчування: напій "Ягідний з м'ятою", із сухофруктів, імбирний, булочку з буряком, з гарбузом, кекс "Чорничка". Майстер виробничого навчання Савинська О.А. ознайомила  присутніх про інновації в системі харчування в закладах освіти.


2. Кулінарний квест «Святковий пиріг».

Пиріг – це одна з найпопулярніших і найдавніших страв у світі. І хоча точний час його виникнення невідомий, вчені сходяться на думці, що пиріг існує вже кілька тисяч років. Протягом століть цей делікатес зазнав різних змін і модифікацій, але його основні принципи залишилися незмінними.

Оригінальна ідея пирога полягає в тому, щоб обернути начинку у шари тіста та спекти до готовності. Подібну страву можна знайти практично у всіх кулінарних традиціях різних народів світу. Воно може бути як солодким, так і солоним, із різноманітними начинками.

У результаті пиріг став важливим символом кулінарної та культурної спадщини багатьох народів світу, що служить водночас джерелом харчування та задоволення. І його популярність тільки зростає, адже кожен народ додає в пиріг частинку власних традицій та смакових уподобань.

ОТОЖ, ми раді  були вітати учнів 9 класу школи № 5 в нашій лабораторії (пекарні), де пройшов цікавий та захоплюючий  кулінарний квест «Святковий пиріг», де рішення загадок привело до етапу приготування пирога.

На семи локаціях під назвами «Технологічна», «Сервісна», «Механічна», «Іноземна», «Супермаркет», «Навчальна», «Виробнича» були запропоновані цікаві завдання різної складності, де учасники квесту отримували «РЕСТИ» (віртуальні гроші), за які придбали інгредієнти для виготовлення святкового пирога.

Запропонований майстер-клас «Святковий яблучний пиріг» надав можливість дізнатись про історію цієї чудової страви, про дивовижні факти, пов'язані з нею, а також власноруч приготувати святковий пиріг і  поласувати  ним у  дружній  класній  родині.

Закінчення свята раптово призупинила повітряна тривога, але підведення підсумків та нагородження дипломом відбулось в укритті.


3. Виставка літератури.

Кондитер — це професійний кухар, що створює кондитерські вироби, десерти, та інші солодощі, а бармен - фахівець, який розбирається в алкогольних і безалкогольних коктейлях і напоях, знає рецептуру і може запросто їх приготувати.  Дані професії дуже творчі, сучасні, цікаві та традиційно затребувані на ринку праці. Тому молодь із задоволенням їх обирає.

Стати майстром своєї справи допомагає професійна література. На виставці представлені нові надходження до бібліотеки: Збірник рецептур борошняних і здобних булочних виробів: навчально-практичний посібник / укладач О.В. Павлов. - К.: ПрофКнига, 2018. - 336с.;  Новікова О.В. Малювання та ліплення для кондитерів: підручник / О.В. Новікова, М.В. Політика. - Харків: Світ Книг, 2021. - 206с.; Клопотенко Є. Зваблення їжею з українським смаком / Євген Клопотенко. - К.: Книголав, 2022. - 176с.

Увагу відвідувачів бібліотеки привертає художня книга на виставці. Це роман британської письменниці Дженні Колган "До зустрічі в "Капкейк-кафе"", який вийшов у видавництві "Рідна мова" (Київ, 2021). Книга брала участь у Сумському обласному фестивалі буктрейлерів у рамках літературно-дослідницького проєкту "Створення буктрейлера професій у літературі" від Шосткинського ВПУ. У романі йдеться про дівчину, талановиту кондитерку, яка створює кондитерські шедеври. Це дуже надихаюча історія.

Шановні друзі, запрошуємо вас до бібліотеки!


4. Виховний захід «До зустрічі в «Капкейк-кафе».

Дуже приємно, коли обрана нами професія надихає письменників писати про неї книги. Саме такою є професія кондитера. Книжковий ринок наразі пропонує чимало книжок, які можна поєднати умовною темою: "Професія кондитера у художній літературі". Ось, до прикладу: "Кондитерська" Лілак Міллз, "Шоколад" Джоан Гарріс, "Кондитерка-втікачка" Луїз Міллер, "Обмін на Різдво" Меггі Нокс, "До зустрічі в "Капкейк-кафе"" та "Різдво в "Капкейк-кафе"" Дженні Колган.

Завдяки учням-волонтерам книга британської письменниці Дженні Колган "До зустрічі в "Капкейк-кафе" (Київ: Рідна мова, 2021) нещодавно з'явилася у фонді бібліотеки Шосткинського ВПУ.  Книга легко читається, зачаровує з перших сторінок, вона атмосферна, затишна, психотерапевтична, спонукає радіти життю, насолоджуватися улюбленою справою, а ще після її прочитання дуже хочеться спекти щось просте і смачне, наприклад, капкейк.

Дженні Колган, яка полюбилася читачам своїми романтичними комедіями, адресувала книгу тим, "хто бодай раз у житті облизував ложку". І от, капкейки готові. Можна знайомитися з книгою. В імпровізованому капкейк-кафе зібралися учні - майбутні кондитери. Бібліотекарка Тетяна Жадан зацікавила відвідувачів капкейк-кафе історією Іссі, головної героїні роману. Ізабель Рендал (Іссі) - талановита кондитерка, яка створює кондитерські шедеври.

Книга містить чудові рецепти: апельсинові капкейки з варенням, щоб поліпшити невдалий день; печиво  коли не потрібно йти на роботу; помадні цукерки з м'ятою; лимонний торт, щоб отримати все, що заманеться; капкейки з подвійним шоколадом; перевернутий грушевий торт; полуничний капкейк із меренгою; торт із бренді та солодовим молоком для бадьорості; найкращий іменинний торт; секретні пончики; скони; капкейки для дитячого свята; торт "Сімнель"...

"Я успішно випробувала всі рецепти, згадані у книжці, й запевняю вас: усі вони смачні", - пише Дженні Колган. Що ж, повіримо авторці. Далі з відвідувачами капкейк-кафе спілкувалася викладач спеціальних дисциплін Наталія Шатських. Мова йшла звісно про капкейки: назва десерту, історія походження, рецептура, особливості приготування, прикрашання виробів, цікаві факти про капкейки.

Під час чаювання з капкейками відвідувачі переглянули відео: навчальний проект викладача та учнів "Кондитер - ремесло в ранзі мистецтва. Історія на тарілці: капкейки" та буктрейлер на книгу Дженні Колган "До зустрічі в "Капкейк-кафе"", який брав участь в Сумському обласному фестивалі буктрейлерів у рамках літературно-дослідницького проєкту "Створення буктрейлера професій у літературі" для закладів професійної (професійно-технічної) освіти області від Шосткинського ВПУ.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень