Толерантність в умовах війни
Бібліотека Шосткинського ВПУ запрошує всіх бажаючих переглянути добірку літератури, присвячену Тижню толерантності, що проходить у навчальному закладі з 11 по 15 листопада.
Толерантність - це терпимість, миролюбність, повага, милосердя, розуміння, прощення, людяність, добро, доброта... І більшість газетно-журнальних публікацій, представлених у добірці, саме про це.
Проте толерантність під час активних бойових дій має свої особливості. "Ми змушені стати толерантними до жорстокості, бо інакше ризикуємо сказитись від болю", — каже психологиня та психотерапевтка, керівниця психологічної студії "Сенс" Мар'яна Франко. Докладніше: Ненависть під час війни: Розмови з психологами та психологинями (онлайн-медіа "Свідомі") .
Існує поняття "парадокс толерантності": необмежена толерантність може призвести до зникнення толерантності. Якщо ми безмежно терпимі до нетерпимих, якщо ми не готові захищати толерантне суспільство від нападів нетерпимих, тоді толерантні будуть знищені, а толерантність разом з ними. Докладніше: Парадокс толерантності: де межа терпимості до нетерпимості? (новинний портал Liga.net).
Надзвичайно актуальною сьогодні є тема толерантного спілкування з військовими. Як реагувати на військових на вулиці? Як почати розмову та про що казати? Як правильно подякувати людині в пікселі? На ці та інші питання відповідають фахівці, які надають психологічну допомогу військовим та їх родинам. Докладніше: Не питайте коли перемога. Як говорити та поводитися із військовими (інтернет-ЗМІ "Українська правда").
Шановні друзі, запрошуємо вас до читання, запрошуємо вас до бібліотеки!
Давайте завжди пам'ятати, що "Треба прагнути бути людиною попри всю жорстокість світу". Ці влучні слова належать видатному американському письменнику О. Генрі (1862-1910), який жив 150 років тому. Людяність важлива у будь-які часи.