Практичний досвід Шосткинського ВПУ
Як би не була багата натура людини,
щоб стати досконалою, їй необхідно
використовувати досвід інших.
М. Нуайме
Днями відбувся науково-практичний вебінар «Сучасні цифрові інструменти у роботі педагога», організований КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Науково-практичний вебінар – це онлайн-захід, що поєднує в собі теоретичні знання з практичними навичками. Його основна мета – обмін науковою інформацією та досвідом у конкретній галузі, а також демонстрація практичного застосування цих знань.
Науково-практична панель об’єднала понад 100 педагогів різних спеціальностей освітніх закладів Сумської області. Практичним досвідом застосування сучасних цифрових інструментів ділилися кандидати фізико-математичних наук СумДУ та кандидати педагогічних наук, доценти, старші викладачі кафедри освітніх та інформаційних технологій КЗ СОІППО.
Тематика доповідей науково-методичного семінару різноманітна:
- Єдина навчальна платформа СумДУ Mix (авторська платформа закладу освіти)
- Ефективне використання цифрових інструментів для навчання (ШІ на базі текстової інформації Napkin для створення нотатків та презентацій, Сервіс Study Stack для створення флешкарток)
- Штучний інтелект у роботі вчителя
- Genially для навчання і викладання: все геніальне просто
- Інтерактивна робота вчителя та учня (застосування онлайн-дошок)
До участі у вебінарі долучилося і Шосткинське ВПУ. Приємно зазначити, що, серед вельмишановного складу спікерів, Шосткинське вище професійне училище представляла викладачка спеціальних дисциплін, Шатських Наталія Сергіївна, яка поділилася практичним досвідом створення та використання онлайн-підручника OurВoox в освітньому процесі, висвітлила його можливості та перспективи використання у подальшій роботі.
Науково-практичний вебінар забезпечив швидкий та ефективний обмін науковою інформацією, дозволив отримати нові знання та навички, сприяв обміну практичним досвідом, налагодив контакти з колегами, зробив наукові та практичні знання доступними для широкої аудиторії.
Такі онлайн-зустрічі на сьогодні є вкрай важливими, вони є цінним інструментом для навчання, обміну досвідом та розвитку професійних навичок. Це дозволяє всім краще підготуватися до майбутніх викликів і зробити внесок у розвиток інноваційної системи освіти та науки в цілому.