Мистецтво класного керівника
Ніколи не може бути бажання без прагнення його втілити. Але для цього ви маєте попрацювати. (Річард Бах)
Дуже часто кажуть: «Людина майбутнього має бути прекрасною в усьому, вона має бути гармонійною, чесною, освіченою, начитаною, красивою і вихованою». Заперечити тут не можна. Однак, чому людина майбутнього? А сьогодні? Зараз? Саме наші сучасники і повинні бути такими, вже тепер виховувати в собі всі ці якості, не відкладаючи нічого на завтра, не перекладаючи «на людину майбутнього». У великій мірі це залежить від педагогів, зокрема класних керівників.
Мета виховної роботи – це формування громадянина через його політичну, правову, трудову, економічну, культурну освіченість, через практичну участь у суспільно значущих справах. Педагоги повинні виховувати людину в усіх її відношеннях.
24 жовтня 2023 року відбулося чергове засідання ЦК класних керівників за порядком денним:
- Реалізація проєкту «Завжди поруч».
- Організація проведення позакласних заходів, конкурсів, робота гуртків.
- Соціальний паспорт училища: інформація для керівників груп. Складання соціальних паспортів у групах.
Про роботу проєкту «Завжди поруч» прозвітували спеціалісти психологічної служби: практичний психологог Анжела ПРИХОДЬКО та соціальний педагог Тетяна ЛАВРИНЕНКО. Вони наголосили про нагальність таких зустрічей та практичне використання здобутих знань і навичок у роботі з учнями під час освітнього процесу.
У ході засідання були визначені основні форми і методи роботи з вихованцями. Наталія СКОМОРОХА, заступник директора з НВР, зазначила, що проведення позакласних заходів, конкурсів, фестивалів, взагалі робота розкладу №2 дає можливість формувати якості нової людини - людини з розвиненим почуттям власної гідності, це є виконання одного з основних завдань освітнього процесу в роботі над методичною проблемою: «Створення системи національно-патріотичного виховання як засобу формування патріотичної свідомості й утвердження української громадянської ідентичності».
Акцентована увага на тому, що сьогодні велика увага приділяється ментальному здоров’ю, спеціалістами психологічної служби розроблена і озвучена профілактична програма попередження суїцидальної поведінки, надана інформація щодо наявності учнів у закладі певних соцільних категорій. У кожній групі створено соціальний паспорт.
Підсумовуючи роботу засідання, голова ЦК класних керівників Наталія ШАТСЬКИХ акцентувала увагу на:
- необхідності використання ІТ-технологій для проведення виховних заходів – це не данина моді, а необхідність сьогодення;
- створенні сценарію, відеороликів для реклами закладу та професій, що дасть можливість виявити творчо обдаровану молодь і піднесе престиж робітничої професії;
- продовженні роботи над соціальним проєктом «Україна – це супер! Україна – це ексклюзив!» (проміжні результати презентації проєкту плануються на грудень).
Уміння виховувти – це все-таки мистецтво, таке мистецтво, як добре грати на скрипці або роялі, добре малювати картини, бути хорошим фрезерувальником або токарем. ( А.С.Макаренко)