Шосткинське ВПУ – учасник Всеукраїнської конференції: обговорюємо проблеми українського суспільства разом з науковцями
26-28.03.2025 року відбулося пленарне засідання Всеукраїнської міжгалузевої науково-практичної конференції «Українське суспільство у перспективах розвитку: історичний, соціально-політичний, освітньо-педагогічний аспекти» (у межах ХVІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2025»).
З доповідями виступили вчені – філософи, історики, педагоги, практичні психологи, політологи, філологи, а також практики освіти.
Обговорення такої важливої проблеми, як єдність українського суспільства сьогодні, тривало не формально, а навпаки – дуже зацікавлено, щиро, емоційно. Багатоаспектність викликала пристрасні дискусії, народила нові ідеї, створила атмосферу, в якій кожен почув кожного.
Було представлено результати досліджень суспільних явищ, пов’язаних із сьогоденням, практичний досвід освітніх закладів із формування українського суспільства на принципах свободи, поваги до людської гідності, пам’яті як чиннику національно-патріотичного виховання, висвітлено результати історико-педагогічних досліджень, що актуалізують аспекти виховання молоді як свідомих громадян України.
Масштаб глибини і висота вражають. На зв’язку: Івано-Франківськ, Дніпро, Київ, Чернігів, Кривий Ріг, Хмельниччина, Сумщина, Миколаїв…
Виголошені доповіді викликали зацікавлення й продуктивне обговорення проблематики конференції.
До обговорення актуальних проблем розвитку українського суспільства у напрямку освітньо-педагогічних тенденцій у національному просторі долучилося і Шосткинське вище професійне училище. Заступник директора з НВР Наталія Скомороха та викладач історії, керівник музею виступили з доповіддю «Музейна педагогіка як засіб формування національно-патріотичної ідентичності учнівської молоді: з досвіду роботи Шосткинського вищого професійного училища», в якій презентували досвід роботи свого закладу у напрямку інтеграції історичних наративів у виховний процес.
Слід зазначити, що Шосткинське ВПУ було єдине з Сумської області із освітніх закладів, хто брав участь у роботі конференції такого масштабу. Учасники конференції високо оцінили діяльність закладу, були надані практичні рекомендації для подальшого впровадження музейної педагогіки в освітній процес.
Актуалізація освітньо-педагогічних тенденцій, вдосконалення національної освіти, виховання громадянськості є однією з умов становлення людей, що спроможні відновити суспільство і дух нації та розвинути ідею державності, спрямовану на людину.
Сучасний освітній процес має не тільки формувати необхідні компетенції, надавати ґрунтовні знання з різних предметів, але й формувати громадянина, духовно й морально зрілу особистість, готову протистояти викликам глобалізації життя.
Цілісне уявлення про конференцію з урахуванням доповідей та дискусій трьох днів можна буде скласти за відео, яке згодом буде опубліковано на сайті національної академії педагогічних наук України та сайті Інституту обдарованої дитини.
Дякуємо організаторам за такий високий рівень проведення заходу і долучення до обговорення таких важливих проблем сьогодення. Разом будуємо нову українську державу, поповнюємо історію України й просуваємо її на світовому рівні. Слава Україні!