A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

ПРОЄКТ «ЗАВЖДИ ПОРУЧ»: ОБІЗНАНІСТЬ І ЗАХИСТ

Дата: 31.03.2023 09:49
Кількість переглядів: 169

Фото без описуВ ІІ семестрі навчального року в Шосткинському ВПУ продовжуються щотижневі заняття за програмою «Завжди поруч» з практичним психологом, на яких викладачі та майстри закладу підвищують свій рівень поінформованості з актуальних питань, відпрацьовують  навички володіння техніками стабілізації, активізації ресурсів особистості, розвитку психоемоційної стійкості тощо.

Арсенал педагогів щотижнево поповнюється новими вправами, техніками когнітивно-поведінкової терапії, психодинамічними медітаціями, релаксаційними техніками, швидкими техніками стабілізації емоційних станій тощо. Окрім того, в рамках занять «Завжди поруч» опрацьовано психологічні аспекти ситуацій, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами в умовах воєнного стану.

Ознайомившись із запропонованими способами та навичками, людина має значно більше шансів відчути себе більш впевненою на фоні складних життєвих обставин і може протиставити таким обставинам конкретну  психологічну самодопомогу.

На сьогодні це  є необхідністю, тому що людині важко залишатися продуктивною і знаходити сили, адже  наше тіло в ситуації стресу працює на максимальній потужності. І найбільше при цьому страждають діти, життєвий досвід яких ще не дозволяє впоратися з власними переживаннями. Саме тому важливо, щоб педагоги були обізнані щодо того, якою має бути підтримка дитини у стресовій ситуації. Надання педагогами допомоги дитині та її батькам у процесі психологічного відновлення можливо за умови, коли самі педагоги володіють знаннями щодо того, що таке стрес, травма, якими можуть бути реакції дітей на травмуючі події, як надати першу психологічну допомогу дитині чи дорослому, що зазнали впливу сильних стресорів.

Особливого значення набуває здатність людини не обмежуватися переживаннями, не концентруватися на них, не поступатися складнощам життя, а – діяти, шукати виходи і знаходити їх, пробувати нові варіанти. У цьому нам допоможе психологічна обізнаність і набутий позитивний досвід.

Поступове оволодіння «наукою самовладання» позитивно впливає на процес трансформації особистості, підвищує адаптаційний потенціал і робить людину здатною підтримати не тільки свою життєстійкість, а й допомогти своєму оточенню у разі такої необхідності.

У нинішній ситуації надзвичайно важливо зберігати спокій, не панікувати й акумулювати свої сили для підтримки ближніх, родини та країни. Це непросто зробити в екстремальних обставинах: такі завдання потребують значного адаптаційного потенціалу, особистісної стійкості, відповідних знань та навичок.
Будьмо здатні!

Практичний психолог   А.Б. Приходько



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень