Мисливці за фейками: TikTok як інструмент медіаграмотності
У сучасному цифровому світі медіаграмотність стає важливим елементом освіти та критичного мислення, особливо серед молоді. Саме тому Міністерство культури та стратегічних комунікацій України у співпраці з Міністерством освіти і науки України підтримує ініціативу створення розважально-просвітницького каналу у TikTok – «Fake.Busters / Мисливці за фейками».
Чому це важливо?
- За результатами досліджень, 68% українських підлітків щодня користуються TikTok, а Україна входить до числа найбільших європейських аудиторій платформи з понад 15 мільйонами активних користувачів.
- 44,7% дітей проводять у соціальних мережах 4+ години у будні, а у вихідні цей показник зростає до 54,9%.
- TikTok є популярним майданчиком для поширення дезінформації та російської пропаганди, що підтвердило дослідження міжнародної правозахисної організації Global Witness (травень 2024).
- Центр протидії дезінформації при РНБО вважає TikTok ключовою платформою, через яку Росія намагається впливати на українську аудиторію.
Що пропонує «Fake.Busters»?
Проєкт було створено Благодійною організацією «Smart Angel» за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії. З моменту запуску в грудні 2024 року канал зібрав понад 2 мільйони переглядів та 115 тисяч реакцій.
Відеосерії розповідають про:
- Як вберегти персональні дані;
- Як розпізнати шахрайство, ботів та маніпулятивний контент;
- Чому анонімні «авторитети» в інтернеті – ненадійне джерело інформації;
- Як боротися з фейками та цькуванням в соцмережах.
Формат коротких відео-скетчів дозволяє легко і доступно пояснити складні теми: герої стикаються з онлайн-загрозами та намагаються розібратися, як слід реагувати на маніпуляції та обман.
Де знайти?
Канал доступний за посиланням: https://www.tiktok.com/@fake.busters
Запрошуємо всіх небайдужих доєднатися до поширення корисного контенту!