Єднаймо зусилля: Захід до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок
Разом проти насильства /Зупинимо насильство разом
Щороку 25 листопада світ відзначає Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, привертаючи увагу до проблеми, яка залишається актуальною для багатьох країн, зокрема й України. У рамках цього дня була організована зустріч здобувачів освіти (дівчат) Шосткинського ВПУ з начальником сектору СЮП ВП Шосткинського РУП ГУНП капітаном поліції у Сумській області Ольгою ФІЦКОЛІНЕЦЬ та головним спеціалістом служби у справах дітей Шосткинської міської ради Ларисою Коба у просторі для дівчат та жінок «Вільна» з метою підвищення обізнаності про проблему гендерного насильства та обговорення шляхів її подолання.
Захід розпочався з презентації статистики, яка демонструє масштаби проблеми насильства щодо жінок в Україні. Лекторки наголосили, що проблема часто залишається «невидимою», адже більшість жертв не звертаються за допомогою через страх або сором. Вони поділилися досвідом реагування на випадки домашнього насильства та наголосили на важливості раннього втручання. Вони також розповіли про механізми захисту жертв насильства, такі як обмежувальні приписи, мобільні групи реагування, а також можливості гарячих ліній для отримання консультацій і допомоги.
Однією з найважливіших частин заходу стало обговорення реальних ситуацій, з якими жінки можуть стикатися вдома, на роботі, чи в громадських місцях. Учасники заходу отримали поради, як правильно діяти, якщо вони стали свідками або жертвами насильства. Практичний психолог Шосткинського ВПУ надала інформацію про те, що прояви насилля в багатьох випадках є не питанням поведінки людини, яка вчиняє насильницькі дії, а свідчить про наявність у такої людини психічної проблематики.
Окремо було приділено увагу дітям, які можуть страждати від домашнього насильства як прямі або непрямі жертви. Фахівці пояснили, як важливо захищати дітей та залучати до роботи з ними спеціалістів.
Учасники заходу погодилися, що боротьба з насильством потребує комплексного підходу. Потрібна співпраця між поліцією, соціальними службами, освітніми установами, медичними працівниками та громадськими організаціями. Лише об’єднаними зусиллями можна досягти помітних змін.
Захід став важливим кроком у підвищенні обізнаності про проблему насильства щодо жінок та покращення взаємодії між громадою й поліцією. Він також підкреслив, що кожен може відігравати ключову роль у запобіганні насильству: допомагати, підтримувати та не залишатися осторонь.
Подібні ініціативи прикладом того, як важливий діалог між владою та громадянами може призвести до реальних змін у суспільстві.
Закликаємо кожного бути свідомими, не залишатися осторонь проблеми, не замовчувати та не виправдовувати насильство!
Скажіть насильству СТОП!
Якщо вам, або вашим близьким потрібна допомога, звертайтеся на
- Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 116 123 або 0 800 500 335
Нагадуємо про діяльність “гарячих ліній” за номерами:
- 1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
- 1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
- 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
- 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
- 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) – Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді.
- Гаряча лінія для жінок, що потерпають від домашнього насильства:
0-800-500-335 або 386
Психологічна служба