Ментальне здоров’я: як його зберегти
Психічне здоров'я є основним правом людини та невід'ємною частиною її загального фізичного стану. Проблемі психічного розвитку вихованців у Шосткинському ВПУ приділяється особлива увага, зокрема дітям-сиротам, які мешкають у гуртожитку, адже вони зазнають втрати батьківської опіки, що може негативно вплинути на їхню емоційну та психологічну стійкість. Діти-сироти часто стикаються з низкою викликів, таких як почуття відторгнення, самотності, тривоги та нестабільності, що може перешкоджати їхньому нормальному розвитку.
Працівники гуртожитку систематично проводять заходи, направлені на збереження ментального здоров’я дітей.
У межах Всесвітнього дня ментального здоров’я для учнів-мешканців гуртожитку була організована зустріч з представниками громадської організації для надання комплексних послуг соціального захисту у Сумській області у віддалених регіонах.
- Соціальний працівник Тетяна розповіла про роботу організації. У разі необхідності всі бажаючі мають змогу звернутися до громадської організації: медичного працівника, психолога, юриста та отримати кваліфікаційну допомогу спеціалістів.
- Медичний працівник Олександрина розповіла про важливість емоційного здоров'я для людини та наголосила на важливості кожного лікаря окремо.
В цей не легкий час ми зобов'язані піклуватися про себе – головний меседж зустрічі!
Зустріч закінчили релаксаційною грою DiXiT. Гра не тільки дозволяє приємно провести час, вона ще й неймовірно корисна, особливо для юних гравців. Діксіт тренує асоціативне мислення та аналітичні здібності, розвиває інтуіцію й уяву.
У Всесвітній день психічного здоров’я бажаємо завжди зберігати спокій і впевненість у собі, виявляти лише добрі емоції та щирі почуття, цінувати кожен життєвий момент і дарувати людям радість та посмішки.