ЯК НАДАТИ ПЕРШУ ДОМЕДИЧНУ ДОПОМОГУ
Згідно статистичних показників ВООЗ та МОЗ України в нашій державі смертність від НС становить 130 - 135 осіб на 100 тис. населення, що перевищує відповідні показники в країнах Європи в 3-5 разів. При цьому близько 24 % постраждалих помирають у лікарнях, а 76 % на догоспітальному етапі, в той час у розвинутих державах світу тільки 28 % постраждалих помирає на догоспітальному етапі.
За оцінками медичних фахівців в Україні із 100 осіб, які померли на догоспітальному етапі, 20 % летальних випадків пов’язані з отриманням травм, несумісних з життям, а інші 80 % випадків – з недосконалістю системи організації надання домедичної та екстреної медичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях (НС) безпосередньо на місці пригоди.
Правильне і своєчасне проведення невідкладних заходів та надання потерпілим на місці пригоди домедичної та екстреної медичної допомоги на ранніх етапах гострого захворювання або травматизму може виявитися більш важливим, ніж усе подальше лікування в умовах стаціонару. Основними умовами успіху, при цьому, є обізнаність осіб, які по збігу обставин опинились першими на місці надзвичайної події і володіють навичкам надання домедичної допомоги потерпілим.