A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

Будьмо толерантними, щоб світ змінити на краще!

Дата: 17.11.2023 11:38
Кількість переглядів: 168

Фото без опису16 листопада, в день Міжнародного дня толерантності, який щороку відзначається в світі на заклик ЮНЕСКО, у Шосткинському вищому професійному училищі психологічною службою проведено тематичний захід «Будьмо толерантними, щоб світ змінити на краще!». Це акція для тих, хто не байдужий до пекучих проблем людського буття, ідей демократії та культуротворення, а отже – вболіває за правову державу, повнокровність життя людини в громадянському суспільстві.

Наростання агресивності на всіх рівнях людського буття – війни, тероризм, національна й релігійна нетерпимість, конкурентно-агресивний спосіб поводження викликали практичну необхідність профілактики цих явищ, механізмів протистояння. У останні десятиліття поняття «толерантність» стало міжнародним терміном і одним із ключових слів у проблематиці світу.

Толерантність – це інтегративна моральна категорія, що характеризує терпиме ставлення до відмінних поглядів, думок, вірувань, передбачає вміння конструктивно розв’язувати конфлікти, долати суперечності, контролювати власну поведінку.

Толерантність є доволі тонкою категорією, якої безумовно потрібно дотримуватись, оскільки вона визначає моральний, суспільний і демократичний розвиток суспільства. Тільки мир і злагода, взаємодопомога, подолання особистого егоїзму принесуть щастя та впевненість у майбутньому. Яким буде світ в майбутньому - вирішувати і нам.

Кожна людина – це велетенський і неповторний світ. Ця неповторність, унікальність кожної людини роблять її незамінною. Але цінуючи і поважаючи власну унікальність, людина повинна бачити її також і в інших, боротися з власним егоїзмом, не допускати збіднення свого „Я“. Якщо ж вона не дотримується цих принципів, то проявляється нетерпимість. Серед причин нетерпимості можна назвати невігластво і брак розуміння.  Тому ми, люди, повинні розвивати в собі здатність критично мислити та самостійно приймати рішення. 

Отже, толерантність – це мистецтво жити у світі несхожих людей та ідей. Відмінності, що існують між людьми, є предметом особистісного збагачення кожного з нас. Якість суспільства залежить від того, як уживаються одне з одним люди, які його становлять, від того, наскільки вони сприймають одне одного,  навчаються одне в одного і підтримують одне одного заради спільної мети – покращення матеріального та морального комфорту кожного. Для того, щоб досягти успіху у власному житті і підтримувати психологічно комфортні, продуктивні взаємовідносини, важливо не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», не травмувати ближнього, не руйнувати суспільні відносини - кожному  з нас доцільно сформувати в собі толерантність як рису характеру. Важливо пам’ятати, що толерантність - це двосторонній процес: досягнути толерантності можна лише за умови взаємної поваги.

Для формування практичних навичок толерантної поведінки та ефективної і конструктивної участі у громадському житті з учнями-лідерами учнівського самоврядування було проведено анкетування, інтерактивні вправи з метою визначення необхідних людині якостей, які потрібні для продуктивного спілкування, налагодження миру й безпеки в соціумі гуманним шляхом.

Сподіваємося, що набуті моральні якості учні понесуть у життя, щоб розвивати, будувати і прикрашати рідну Батьківщину. Згадаймо слова незабутнього співака Андрія Кузьменка: «Змінюйте світ на краще, піклуйтеся про нього, бо ви в ньому живете!»

Пам’ятаймо про те, що у кризові періоди життя, коли загострюються найрізноманітніші конфлікти, - соціальні, національні, політичні – особливо актуалізуються проблеми моралі, а з ними, зрозуміло, значущість толерантності. Будуймо простір миролюбності!!                                                  

Практичний психолог  А.Б. Приходько
Соціальний педагог  Т.М. Лавриненко



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень