ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
Існує безліч історій втягнення в злочинну діяльність - торгівлю людьми. Кожен раз, коли чуєш про оманливі легкі гроші чи роботу, важливо усвідомлювати, що це може бути пасткою, за якою стоять безжальні злочинці, що використовують обіцянки кращого майбутнього чи легких заробітків (і не тільки), щоб втягнути в протиправні дії потенційних жертв.
Пам'ятайте, що жодна законна робота не може вимагати позбавлення вас документів, обмеження вашої свободи або жорстокого поводження. І якщо вам здається, що ви або ваші рідні постраждали від торгівлі людьми, негайно потрібно звертатись за допомогою та підтримкою.
Між тим, одне із завдань Національної соціальної сервісної служби є запобігання та протидія торгівлі людьми, включаючи прийняття рішень щодо встановлення/відмови статусу постраждалої особи та координацію і контроль діяльності закладів, що надають допомогу таким особам.
Згідно зі статистичними даними у період воєнного стану в Україні, у 2022 було присвоєно 47 статусів, а за перше півріччя 2023 - вже 55. Ці дані свідчать про те, що торгівля людьми залишається актуальною проблемою.
З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, в рамках інформаційної кампанії протягом двох тижнів (24.07.-07.08.2023), в котре хочеться підкреслити важливість попередження та реагування на ознаки цього жахливого злочину. А також наголосити, що підвищення свідомості суспільства є ключовим чинником у боротьбі з цією злочинністю.