A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

Урок доброти у Шосткинському ВПУ

Дата: 05.10.2023 12:20
Кількість переглядів: 138

Фото без описуЛюбов тварин до нас безмежна!
Безмежна їх надія на людей!
Тож будьмо милосердними до них.

Кожного року 4 жовтня святкується Всесвітній день тварин. Цей день спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їхнього добробуту.

Історія цього свята починається у 1925 році, коли його вперше організував в Берліні німецький письменник та зоозахисник Генріх Ціммерман. Свято було засноване в 1931 році в Італії на міжнародному конгресі зоозахисників природи.

Поруч з нами, в мережі нашого часу і життя, існує світ тварин, які часто опиняються в полоні земних страждань. Негативні фактори діяльності людини: браконьєрський відстріл, недбале мисливство, деградація місць існування через збіднення кормової бази, інтенсивна експлуатація та знищення лісів, високий рівень чинника непокою через агресію людей призводять до зникнення тварин.

По всьому світу в цей день відбуваються просвітницькі  та благодійні заходи. З’являється нагода звернути увагу на проблеми тварин, розповісти  максимальній кількості людей  про складність їх життя, часто трагічну долю.

Як і в людському житті,  долі тварин  різні: дехто опинився на вулиці після забезпеченого безтурботного життя;  дехто вже на вулиці народився. І майже всі вони приречені – приречені на холод, голод, хвороби, безпорадність, байдужість з боку людей.

Неймовірна кількість тварин залишилася на вулиці після вторгнення окупантів на територію України та наслідків їх агресивних дій, знищення територій. Страшними реаліями життя є свідоцтва горя скалічених, понівечених тварин, які постраждали від навмисної злочинної діяльності людини, жахіть військової агресії.

Тварини, потрапляючи в тяжкі обставини потребують допомоги людей, інакше їм не вижити.

Шосткинське ВПУ традиційно долучилося до проведення «ІV Міжнародного уроку доброти».  Це був не просто урок, а урок-філософський роздум, який спонукав до відповіді на питання: «Що в цьому житті можу зробити я, щоб ситуація покращилася?».

Здобувачі освіти разом з класним керівником Наталією Шатських та практичним психологом Анжелою Приходько шукали відповіді на болючі питання, дискутували, ділилися своїми історіями появи домашнього улюбленця. Акцентована увага на проблемі безпритульних тварин у нашому місті, приємно, що учні мешканці-гуртожитку поділилися досвідом, як вони турбуються про безпритульних кішечок біля гуртожитку: вразила історія  Івана Аполонова (учня-мешканця гуртожитку) про те, як лікував і підгодовував безпритульну кішечку. З таких  начебто маленьких дрібниць складається щаслива доля безпритульних тварин…

Усі присутні на уроці  разом склали пам’ятку «Як вести себе з безпритульною твариною», головний меседж якої:

  • Зупинись!
  • Не мовчи!
  • Твори добро!
  • Відповідай за свої дії!

Учасники заходу  не забули і про благодійну скриньку, зібрані кошти будуть направлені  на підтримку безпритульних тварин нашого міста.

«Безпритульні тварини, їх винахідливість і миролюбність, їх любов до життя – це відмінний привід згадати про те, що ці гарні якості  властиві  і нам, людям. Давайте поділимося з ними своєю добротою, проявимо турботу, захистимо і допоможемо вижити. Подбаємо про них, адже вони абсолютно завжди готові відгукнутися на нашу доброту. Вони готові радувати нас, виляти хвостом або ніжно муркотіти, стрибати від радості  і  по-своєму посміхатися нам.  Вони люблять нас, людей, адже так і не покинули наше, дуже часто вороже середовище проживання», - підбила  підсумки  філософського уроку-роздуму психолог Анжела Приходько.

«..Ідучи містом, звертаєш увагу на облаштовані зони для тварин з мисочками для їжі та пиття. Отже, не все втрачено. Є люди, небайдужі до тварин, які готові допомагати», - підрезюмувала класний керівник Наталія Шатських.

 -  «Доки дехто не полюбить тварину, частина душі залишається непробудженою» (Анатоль Франс).

Висловлюймо Дієву Любов в кожному дні свого життя!
Творімо добро!

 

#Психологічна_служба



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень