Я господар своєї долі, я капітан своєї душі
Хоч в світі, що зітканий з гніву та сліз,
Не бачу нічого, крім болю –
В тенетах років, без надії на зміст,
Згубитись собі не дозволю.
Хай двері вузькі та високий паркан –
Гріхами не спутати волі:
Я – вільний, я – духу свого капітан.
Володар своєї я долі.
Ці потужні рядки вірша англійського поета і критика Вільяма Ернеста Генлі «Invictus» часто цитують окремо і вважаються свідченням незламності людського духу, підкреслюючи ідею особистої волі та стійкості перед лицем труднощів.
З метою формування у здобувачів освіти особистісних рис громадянина України, усвідомленості широкого кола своїх можливостей та своєї активної позиції в їх реалізації, наприкінці семестру 2023-2024 н.р. у групі 01-22 Шосткинського ВПУ був проведений виховний захід: «I am…/Я є…».
Під час цієї зустрічі присутні познайомились з новою сторінкою в житті наших ветеранів та військовослужбовців, які сплатили вже високу ціну своїй країні. Це Ігри Нескорених (англ. Invictus Games), гаслом яких є рядки: «Я господар своєї долі. Я капітан своєї душі».
Ці Ігри ніколи не були про медалі. Вони про шлях, який учасники та їхні близькі проходять після травм чи поранень, та про повагу і визнання.
У 2023 році у Дюссельдорфі (Німеччина) Україна вчетверте брала участь у Іграх Нескорених. Серед учасників були військові та ветерани Збройних сил, Національної гвардії та добровольчих батальйонів. Цьогорічні змагання для нашої збірної стали рекордними. На цьому турнірі Україна завоювала 34 медалі: 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових. Для всіх 25 "нескорених" Invictus Games 2023 стали дебютними.
Invictus Games 2023 стали особливими іграми для наших військових. Ігри Нескорених – це не змагання країн чи учасників між собою, це вшанування конкретних людей та змагання цих людей передусім із самими собою вчорашніми.
Кількість медалей не має відношення до успіху збірної. Це перемога особисто кожного учасника над собою, обставинами та тими викликами, через які вони пройшли аби опинитись тут.
Кожен учасник нашої збірної – переможець та справжній приклад для наслідування, адже насамперед він здолав самого себе!
На цих змаганнях між військовими різних націй існує традиція – обмінюватися коїнами. Це пам’ятні монети, у які вкладається певний зміст, і дарують їх, щоб продемонструвати свою повагу та визнання. Цього року українська збірна також привезла особливі коїни. Вони виготовлені з гільз 30 мм калібру від набоїв для автоматичної гармати – зброї, якою наша армія захищає Україну.
Учасники збірної ділилися пам'ятними монетами під час урочистих зустрічей з політиками, організаторами і партнерами, з учасниками інших країн і з принцом Гаррі. І кожному, хто тримав в руках український коїн, розповідали, що це не просто метал. В першу чергу, він обпечений війною за мир у всій Європі.
Цьогорічні змагання ще раз довели, що Invictus Games – це не тільки про спорт. Насамперед це про справжній тріумф волі та сили бійців, чий дух сильніший за тіло.
Дякуємо нашим ветеранам і військовим за неймовірну відвагу, завзяття та гідне представлення України на міжнародній арені!