Поради щодо встановлення довіри між дорослими і підлітками у кризовому стані

Дата: 23.04.2024 12:54

Будь-які взаємини, в першу чергу, будуються на довірі.
Дуже часто батьків хвилює питання, як бути відвертими з дітьми і мати хороші довірчі відносини.

Психолог рекомендує:

1. Уважно вислухайте підлітка. Прагніть до того, щоб підліток відчував, що він вам не байдужий і прийняти його; не перебивайте, ставтеся до нього серйозно, з повагою.
  2. Запропонуйте свою підтримку та допомогу.  Намагайтесь переконати, що даний стан (проблеми) тимчасовий і обов’язково пройде. Проявіть  чутливість і покажіть, що ви поділяєте і розумієте  його почуття.
  3. Поцікавтесь, що найбільше в даний час турбує дитину.
  4. Впевнено спілкуйтесь з підлітком. Саме це допоможе йому повірити у власні сили.
  5. У спілкуванні з підлітком використовуйте слова, речення, які будуть сприяти розвитку контакту: розумію, звичайно, відчуваю; хочу допомогти.
  6. У розмові з підлітком дайте зрозуміти,  що він потрібен іншим і унікальний як особистість.  Кожна людина незалежно від віку прагне дати   позитивну оцінку своїй поведінці,  має потребу в похвалі.
  7. Недооцінка гірша за переоцінку. Надихайте підлітка на високу самооцінку. Вмійте слухати, довіряти і викликати довіру в нього.
  8. Звертайтесь по допомогу, за консультацією до спеціаліста, якщо щось насторожило Вас у поведінці підлітка.