A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі

Дата: 06.12.2024 12:56
Кількість переглядів: 183

Фото без описуЗ 25 листопада по 10 грудня в Шосткинському ВПУ проходить просвітницько-профілактична акція «16 днів проти насильства», головна мета якої  – привернути увагу до проблеми насильства в суспільстві та закликати кожного не залишатися осторонь.

Акція охоплює ряд важливих дат, серед яких 6 грудня - День вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі.

Підґрунтя. У 1970-80-х роках багато жінок вступали у технічні виші Канади. Система заохочень для жінок у коледжах та університетах викликала незадоволення в незначної частини чоловіків, які вважали такі заходи дискримінаційними. Саме до цієї категорії незадоволених належав 25-річний Марк Лепін, який звинувачував фемінізм і жінок у своїх життєвих негараздах та неможливості потрапити до Політехнічної школи Монреаля.

Перебіг подій. Увечері 6 грудня 1989 року, у передостанній день занять перед різдвяними канікулами, Марк Лепін приніс до Політехнічної школи напівавтоматичну гвинтівку, з якою мав намір розправитися зі студентками, а також передсмертний лист із звинувачуваннями щодо жінок. Стрілянину Лепін почав у коридорі, де загинула перша жертва. 

Далі він перейшов до аудиторії 303, в якій відвідували заняття студенти: 9 жінок та  48 чоловіків. Наголосивши, що він ненавидить фемінізм, Лепін зробив два постріли в стелю та наказав чоловікам вийти в коридор і почав розстрілювати студенток, які залишилися в аудиторії. Від куль загинуло шість жінок, решта отримали різні ступені поранення, але залишилися в живих.

Розправившись зі студентками в аудиторії 303, Лепін вийшов у коридор і почав полювати за студентами в інших аудиторіях та їдальні, де загинуло ще дві жінки. На третьому поверсі школи Лепін увірвався до аудиторії 311, де 26 студентів здавали усні іспити, і відкрив стрілянину без розбору по всіх, хто ховався між партами.

Наслідки. Стрілянина у школі тривала близько 20 хвилин, протягом Лепін застрелив у загальній кількості 14 жінок та поранив 14 інших студентів, серед них також чотирьох чоловіків. Після бійні в школі Марк Лепін покінчив життя самогубством. Трагедія в Монреалі стала найбільшим масовим вбивством у Канаді і шокувала багатьох у країні та світі. 

Органи федеральної й місцевої влади в Канаді оголосили три дні жалоби, був приспущений прапор на будівлі парламенту Канади. Обставини злочину, який скоїв Лепін, та мотиви, які він пояснив у передсмертному листі, викликали жваве обговорення в канадському суспільстві, а саме загострили увагу на проблемі насильства проти жінок. 

Вшанування пам'яті. У Монреалі та декількох інших містах Канади були споруджені меморіали жертвам трагедії. Щорічно 6 грудня відзначається Національний день запобігання насильству проти жінок, у багатьох навчальних закладах Канади проходять конференції та поминальні заходи. Після подій у Монреалі, у 1995 році, був прийнятий новий закон, який ввів жорсткіші правила щодо купівлі та розповсюдження вогнепальної зброї.

День вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі — знакова подія для всього світу, адже насильство над жінками залишається одним із найпоширеніших порушень прав людини. Надзвичайно важливим є те, що пам’ять жертв насилля треба не тільки вшановувати, але й вживати рішучих заходів для запобігання насильству, боротьби з усіма його проявами та ліквідації всіх форм дискримінації стосовно жінок.

У бібліотеці Шосткинського ВПУ здобувачі освіти та педагоги дізналися про події 6 грудня 1989 року в Монреалі; ознайомилися з історією життя Марка Лепіна, бо зневага до жінок, жорстокість, емоційна нечутливість, - все це своїми коріннями сягає його дитинства; наголосили на неприпустимість дискримінації людей за статтю, або іншими ознаками. Шановні друзі, до вашої уваги кілька тематичних слайдів.

 



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень