Кольоровий тиждень толерантності
Толерантність – сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думок, совісті й переконань. Толерантність – це єдність у різноманітті.
Всі дні тижня були насиченими й цікавими.
Колір першого дня - синій, голубий, а головне правило - ввічливість, компліменти, доброзичливе ставлення.
Хвилинка позитиву "Комплімент кожному" допомогла кожному присутньому відчути на собі увагу і доброзичливі взаємовідносини.
Другий день тижня мав білий колір, що означає чистоту, чесність, відкритість. У цей день пройшли хвилинка позитиву "Обійми мене», яка дарувала присутнім гарний настрій і комфортне самопочуття.
Урок гарної поведінки "Озирнись на свій вчинок" провела практичний психолог Анжела Приходько. На конкретних сценаріях урок навчав учнів оцінювати, як їх поведінка впливає на оточуючих, що є основою для становлення емоційно зрілої та морально відповідальної особистості.
Бібліотекар Тетяна Жадан запросила всіх бажаючих переглянути бібліотечну виставку "Країна добра», присвячену Тижню толерантності. Цікава добірка літератури дозволяє дізнатися, як зберегти людяність навіть у найскладніші часи. Читач знайде важливі поради з надзвичайно актуальної сьогодні теми толерантного спілкування з військовими. Як реагувати на військових на вулиці? Як почати розмову та про що казати? Як правильно подякувати людині в пікселі? На ці та інші питання відповідають фахівці, які надають психологічну допомогу військовим та їх родинам. Докладніше: Не питайте коли перемога. Як говорити та поводитися із військовими (інтернет-ЗМІ "Українська правда").
Червоний колір мав третій день тижня, а головне його правило – бажання діяти, збуджувати гарні почуття, піднімати настрій, частіше посміхатися. Акція "Усмішка - промінчик доброти", організована головою циклової комісії Наталією Шатских незалишила нікого байдужим, керівники груп разом з здобувачами освіти доповнили виставку плакатів "Посміхнись та замислись", училищна пошта «Мені приємно тобі сказати, що…» створювали атмосферу взаємопорозуміння і теплого ставлення один до одного. Активна участь учнівського самоврядування в училищних заходах має велике значення, бо саме учнівський актив «транслює» одноліткам приклади продуктивного спілкування і плідної співпраці, створює і підтримує атмосферу творчої взаємодії.
Кольором четвертого дня - був жовтий, що означає оптимізм, сприяє появі позитивних емоцій, віру в щасливе майбутнє. У цей день відбулася виховна онлайн-година «Толерантність починається з тебе», яку провела викладач, керівник гуртка метального здоров'я Наталія Баланюк. В ході заняття було розроблено «квітку толерантності» закладу, що в майбутньому позитивно вплине на формування мікроклімату та соціальних відносин.
У цей день відбувся урок Толерантності у всіх навчальних групах, а учні-мешканці гуртожитку Шосткинського ВПУ зібралися на круглий стіл обговорити питання, що означає бути толерантним у сучасному світі. Здобувачі освіти працювали в групах: «Наукова», «Юридична» та «Творча». Вихователі гуртожитку Аліна Колотуша, Людмила Вилкова, Олена Школьна разом з учнями створювали лепбук «Всі ми різні, всі ми рівні», де висвітлено види толерантності, важливі цитати, а також поради з афірмаціями на кожен день для покращення емоційного стану.
П'ятий, завершаючий день, був зеленого кольору, що значить ніжність, безконфліктність, оздоровлення, комфорт. Всі учасники освітнього процесу відповіли на питання "Що я роблю для створення простору миролюбності", перевірили ступінь своєї толерантності, а на завершення – приємні хвилини релаксації з зеленим чаєм з ромашковими цукерками.
Пам’ятаймо, що сенс, який несе слово «толерантність» - дуже важливий для існування і розвитку людського суспільства. Толерантність вважається ознакою високого духовного та інтелектуального рівня індивідуума, групи, суспільства в цілому. Будуймо ПРОСТІР МИРОЛЮБНОСТІ! Життя в Милосерді та Згоді - залежить від кожного з нас!
Практичний психолог А.Б.Приходько