Не провокуйте пожежі в природних екосистемах!

Дата: 03.04.2023 13:10

Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. Причиною 90% пожеж в природних екосистемах є діяльність людини. З настанням теплої погоди люди почали частіше відвідувати власні дачні масиви, почастішали походи до лісу. Але через нехтування правилами пожежної безпеки, через необережність людей саме на відкритих територіях власних домоволодінь, у лісових масивах та степових зонах нерідко виникають пожежі.

Причинами численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

Під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися таких правил:

• не розводьте відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
  • не залишайте недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
  • категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
  • організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;
  • не організовуйте складання легкозаймистих матеріалів поблизу очерету;
  • очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;
  • не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
  • не розпалюйте вогнище при сильних поривах вітру;
  • залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
  • проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

Спільними зусиллями збережімо природу!