Національно-патріотичне виховання – складова загального виховного процесу підростаючого покоління
Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення долі країни.
Серед виховних напрямів найбільш актуальними виступають громадянсько-патріотичне, духовно-моральне, військово-патріотичне та екологічне виховання як основні складові національно-патріотичного виховання.
Формування національної свідомості та військово-патріотичних цінностей, які дають нам розуміння, що ми є українці, відповідальні громадяни, які повинні розвивати і берегти свою державу, - є пріоритетним напрямком навчально-виховного процесу Шосткинського вищого професійного училища.
30 квітня 2024 року ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» взяло участь у Всеукраїнському вебінарі «Шляхи формування національної свідомості та військово-патріотичних цінностей у здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти», який проводився за ініціативи Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти м. Києва. Більше ста учасників долучилося до обговорення актуальних питань сьогодення. Проблема національної ваги хвилює військових, керівників просвітницько-організаційних відділів, представників громадських організацій, методистів, викладачів захисту України, керівників закладів ПТО та ін.
Шосткинське ВПУ представляли Наталія Скомороха, заступник директора з НВР та Наталія Шатських, голова ЦК класних керівників.
У ході вебінару було акцентовано увагу на особистісно-орієнтований підхід щодо формування національної свідомості та військово-патріотичних цінностей у здобувачів освіти закладів ПТО, розроблено основні напрямки співпраці з громадськими організаціями, музеями, військовослужбовцями тощо.
Матеріали вебінару не залишили байдужими жодного учасника заходу, адже актуальним і болісним питанням на сьогодні залишається питання матеріально-технічного забезпечення предмета «Захист України». Віктор БУЙНОВСЬКИЙ методист НМК ПТО у м. Києві зауважив, що програму з предмета мають готувати військові. Нова програма буде вже з 1 вересня 2024 року. Також повідомив про приємну новини, щодо виділення понад мільярду гривень на матеріально-технічне забезпечення предмета «Захист України».
Сучасний освітній процес має не тільки формувати необхідні компетенції, надавати грунтовні знання з різних предметів, але і формувати громадянина, духовно й морально зрілу особистість, готову протистояти викликам глобалізації життя.