A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКА ГОДИНА: НЕ ДАЙ СНІДУ ШАНС!

Дата: 01.12.2022 13:26
Кількість переглядів: 41

Фото без описуВ бібліотеці Шосткинського ВПУ відбулася інформаційно-просвітницька  година,  присвячена Всесвітньому дню боротьбі зі СНІДом, який людство, з ініціативи ВООЗ, відзначає щорічно 1 грудня, починаючи з 1988 року. Символом розуміння та солідарності в цій проблемі стала червона стрічка. Сьогодні проблема СНІДу на фоні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, на фоні поширення коронавірусної інфекції, здається, відійшла на другий чи навіть третій план. Але це тільки здається.

СНІД - синдром набутого імунодефіциту, залишається одним з найпоширеніших захворювань на Землі. Статистика свідчить, що зараз у світі налічується понад 44 млн ВІЛ/СНІД інфікованих, понад 1,5 млн ВІЛ/СНІД інфікованих померло в цьому році. За оцінкою UNAIDS в Україні 260 тисяч осіб є ВІЛ-позитивними, з них 152 тисячі отримують антиретровірусну терапію (АРВ), яка уповільнює перехід ВІЛ-носійства у СНІД. За даними МОН лише у жовтні зареєстровано 998 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 205 випадках діагностовано СНІД, від якого померло 112 осіб.

Україна займає  одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ/СНІД інфікованих. Нові бар’єри на шляху боротьби з епідемією ВІЛ додала війна, яка точиться зараз на теренах України. Тому поінформованість з цього питання є дуже важливою. В інформаційно – просвітницькій годині прийняли участь учні  всіх груп нового набору.  З інформацією "Правда про ВІЛ і СНІД" перед учнями та педагогами виступив Сергій Кудра (гр. 03-19)з повідомленням "Тест на ВІЛ" - Таміла Тужик (гр.03-22), а з повідомленням "Захищайся від вірусу, не від людей"- Віталій Містер (гр.03-22).

Юність –  сповнена відкриттів, надій, планів і мрій. Це  прекрасна пора життя  і  важливий етап духовного розвитку людини, час  пошуку себе, свого місця в світі, усвідомлення життєвої місії, формування базових принципів і життєвих цінностей. Базові цінності – це те, що необхідно для людини, за допомогою чого вона звіряє й оцінює будь – що в своєму житті. Навіть якщо не докладати жодних зусиль, цінності сформуються стихійно – під впливом життєвих обставин і оточення (батьків, друзів, фільмів і навіть реклами). Та чи можна дозволяти іншим людям або обставинам вирішувати за нас?  До того ж, стихійно сформовані цінності нестійкі, людина може почуватися розгубленою, сама не знати, чого хоче. Вона легко піддається стороннім впливам, і цим може скористатися хто завгодно, наприклад, вмовити її зробити щось небезпечне або вкрай невигідне для неї.

У кожного підлітка є своя шкала цінностей, які впливають на поведінку і визначають життєвий шлях. Однак існують цінності, важливі для всіх людей, які називають справжніми, вічними або загальнолюдськими цінностями. Учені з’ясували, що покладені в основу життя вічні цінності сприяють збереженню здоров’я, зменшенню кількості стресів, стабільності в подружньому житті, вищому рівні фінансової незалежності, впливовості, самоповазі й усвідомленню сенсу життя. Кожна молода людина повинна стати «керманичем свого життя»!

Бібліотекар  Тетяна Жадан

Практичний психолог Анжела Приходько

#Психологічна_служба

#Бібліотека



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень