Сильні, бо разом!
Протягом останнього десятиріччя спостерігається загальна тенденція до зростання кількості волонтерів в усьому світі, а особливо у європейських країнах, де темпи розвитку некомерційного сектору перевищують темпи економічного зростання. Це пов’язано з більш глибоким усвідомленням соціальних та екологічних проблем, залученням волонтерів у сферу надання державних послуг, підвищенням активності літніх людей, а також зміною суспільного сприйняття волонтерства.
Відповідно до Закону України “Про волонтерську діяльність”, прийнятого Верховною Радою 19 квітня 2011 року, “волонтерська діяльність — добровільна, безкорислива, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами та волонтерськими організаціями шляхом надання волонтерської допомоги. Волонтерська допомога — роботи та послуги, що безоплатно виконуються та надаються волонтерами та волонтерськими організаціями. Волонтерська діяльність є формою благодійництва”.
ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» співпрацює з багатьма волонтерськими організаціями, а нещодавно вітало у себе представників Norwegian Refugee Council Норвезької ради у справах біженців в Україні.
Норвезька рада у справах біженців в Україні є незалежно гуманітарною організацією, яка надає підтримку людям, які постраждали внаслідок вимушеного переміщення.
В NRC працює 12000 співробітників у 40 різних країнах. Штаб-квартира NRC знаходиться в Осло. В Україні NRC присутня з 2014 року.
NRC спеціалізується на різних напрямках Shelter, Protection, Education, ICLA.
ICLA (Information, Counselling and Legal Assistance) це програма NRC, яка допомагає людям що постраждали, захищати свої права. Програма надає безкоштовні юридичні консультації. Основна мета її діяльності - це створення довгострокових рішень для вразливих категорій населення, згідно норм міжнародного права.
Cервіси ICLA: житло, земля, майно, реєстрація ВПО, трудове право, доступ до послуг, свобода переміщення. Проте, ICLA не займається гендерним насиллям, кримінальним правом, сімейним правом, опікою, консультуванням з фінансових питань, відновленням житла, розшуком зниклих безвісти, евакуацією за кордон.
Гуманітарними принципами NRC є: принцип неупередженості, гуманність, нейтралітет, незалежність, принцип – не нашкодь, які тісно перегукуються з принципами волонтера. Знання вищезазначених принципів здобувачі освіти закріпили, граючи в гру Правда/Хиба.
Тренери, юристи, практикуючі адвокати, познайомили учнів з навичками Hard Skills та Soft Skills волонтера, продемонстрували короткометражне відео про польові візити працівників Норвезької ради у справах біженців та меми Очікування/Реальність, розіграли симуляційну гру «Евакуація з Херсону», в якій учні продемонстрували комунікаційні навички для розв’язання проблемних ситуацій.
Волонтери повідомили про встановлення автомату ЦНАП за адресою Садовий бульвар, 14 для пошуку потрібної інформації.
У ході тренінгу технічні асистенти безпеки Шосткинського NRC, продемонстрували засоби безпеки: бронежилети, каски, комплект медичного спорядження та розказала основні принципи збереження життя представників NRC.
Знайомство лідерів учнівського самоврядування та волонтерів Шосткинського ВПУ з тренерами тренінгу пройшло в атмосфері затишку та комфорту. Кожен з присутніх поділився своїми очікуваннями від тренінгу, розказав про власне хобі, такі як, наприклад, йога, активний відпочинок.
Підсумком тренінгу стало нагородження учасників заходу, вручення подарунків та урочистий обід, під час якого діти мали змогу поспілкуватися з тренерами в неформальній обстановці, отримати юридичні консультації.
Отриманий досвід під час проведення тренінгу, здобувачі освіти на чолі з керівницею гуртка «Небайдужі серця» Наталією Шатських будуть втілювати в роботу для реалізації своїх задумів і проєктів.
Волонтерська допомога та благодійність – це допомога в різних сферах.
Співпраця, нові знайомства, досвід – це нові можливості в роботі волонтера.
Сильні, бо разом!