БОРОЛИСЬ! БОРЕМОСЬ! ПОБОРЕМО!
Українці – нація нескорених,
яка творить майбутнє в сьогоденні
під жовто-блакитним стягом!
14 жовтня в Україні відзначали День захисників та захисниць України, 80-ту річницю створення УПА та День українського козацтва. Це свято – пам'ять про синів і дочок, тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої Батьківщини.
Започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом з назвою "День захисника України". 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала свято на День захисників і захисниць України.
Нагальна потреба у такому загальнодержавному святі особливо гостро постала після російської окупації Криму та початку воєнних дій на території Донецької та Луганської областей. Безпрецедентні зразки мужності та відваги, виявлені нашими бійцями на передовій новітньої російсько-української війни, сотні відданих життів за Батьківщину потребували гідного вшанування з боку суспільства й держави.
Дата 14 жовтня вибрана не випадково: цього дня відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а у 1999 році встановлений і День українського козацтва. З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.
Вже у ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.
ДПТНЗ "Шосткинське вище професійне училище" долучилося до заходів присвячених цьому дню. Для здобувачів освіти були проведені "Уроки звитяги", на яких було обговорено цінності, за які борються захисники і захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальна цілісність, воля, соборність, єдність України та українців. На онлайн-уроках викладачі розповідали учням про пам'ятні події та визначні здобутки українського воїнства різних поколінь. Також були проведені виховні години, гаслом яких були слова: Боролись! Боремось! Поборемо! Здатність українського народу до самовідданого та жертовного опору агресорам є нашим національним скарбом, що спадкується з покоління в покоління. Українці в усі часи масово піднімались на збройну боротьбу за право на свободу та ідентичність.
Про дату, яка закарбувалася в історії, нагадують літературні джерела на виставці бібліотеки Шосткинського ВПУ "Козацька слава в наших серцях", а виховні заходи, в т.ч. челенжд «Дякую що живий!» мешканців гуртожитку навчального закладу, вшановують мужність та героїзм захисників і захисниць України.
Всі заходи були спрямовані на виховання молодого покоління в напрямку героїки України та звитяги народу у відстоюванні незалежності й територіальної цілісності, шанобливого ставлення до захисників України, як сьогоднішніх так і минулих поколінь.
Шана і слава захисникам і захисницям Вітчизни! Слава Україні!
Свято захисників та захисниць України припало на запланований в навчальному закладі предметний тиждень «Захисту України», до якого долучилися як здобувачі освіти, так і педпрацівники. Тиждень був насичений цікавими заходами актуальними до сьогодення: проведення акції "Смілива гривня", участь у Всеукраїнському конкурсі фото- та відеоробіт "Моя безпечна країна: майбутнє", розважально-патріотичній онлайн-вікторині «З Україною в серці», флешмобі «Привітай захисника» та ін. Як пройшов тиждень можна переглянути за посиланням: https://sites.google.com/view/tuzhdenzu22
Сьогодні Україна під прицілом. Вона палає у вогні під зливами ворожих ракет. Але Україну неможливо залякати. Тільки ще більше об'єднати. Україну неможливо зупинити! Віримо в себе, в Україну, в Збройні Сили України і в нашу Перемогу!