Всесвітній день танцю
«Танець – хвилюючий і найпрекрасніший вид мистецтва, бо не тільки відображає життя, а й сам є життям» - під таким гаслом відбувся виховний захід присвячений Всесвітньому Дню танцю в Шосткинському вищому професійному училищі.
Здобувачі освіти групи 03-21 разом з класним керівником Ганною РИБКІНОЮ та гуртківцями навчального закладу ознайомили всіх присутніх з поняттям «танець», його особливостями та історією виникнення свята. Учасники дійства розширили знання про різновиди, про стилі, про культуру танцю, яка підхопила та підкорила своїми рухами цілі покоління людей.
А почесними гостями на святі були учасники «народного художнього колективу» ансамбль народного танцю «Світанок». Керівники, відмінники освіти України: Тетяна та Олег ДЕМИЧІ.
Всі учасники виховного заходу здійснили подорож до танців народів світу та дізнались про їх особливості. Гуртківці Шосткинського вищого професійного училища продемонстрували любов, ненависть, співчуття, захоплення, і зробили це мовою танцю в своїй танцювальній композиції «24 лютого». Цей танець прозвучав у серці кожної присутньої на заході людини, тому що як казав відомий французький мистецтвознавець Ромен Роллан, «танець подібний до дощу – крапля за краплею просочується в серце і оживляє його».
З прадавніх часів танець прикрашає життя людини. У ньому людина виражає свої погляди, почуття, переживання. І немає такого народу, який би не пишався своїми танцями. І це твердження нам довела солістка ансамблю народного танцю «Світанок» Валерія КАРНАУХ у своїй хореографічній композиції «Україночка».
Українські народні танці, запальні й ліричні, нестримні й повільні, полонили весь світ. В них яскраво виявляється характер, висока самобутня культура і творчість нашого народу. Це найцінніший скарб української культури. Народний танець приносить велику естетичну насолоду, виховує почуття прекрасного.
Це прекрасне всі і мали можливість поспостерігати при виконанні хореографічної композиції «Я -Україна», солісткою ансамблю народного танцю «Світанок» Катериною ШУЛЬЖЕНКО, яка своїм виступом ще раз нам показала, що танець у житті, і життя у танці нерозривно пов'язані.
Побутові танці беруть свій початок у хороводах, які є основою української народної хореографії. Побутові танці є невід'ємною частиною щоденного життя народу. їх виконують на масових вечорах, гулянках тощо. В сюжетних відображаються конкретні явища навколишнього життя і природи. Назва танцю визначається його змістом.
І це нам продемонстрували, перенесли у минуле та допомогли доторкнутись до історії своєю хореографічною композицією «Чабани», учасники ансамблю народного танцю «Світанок».
Всі учасники виховного заходу поринули у прекрасну атмосферу танцю та ще раз переконалися у необхідності збереження культурної спадщини Батьківщини, важливості збереження патріотичного духу у кожного громадянина; поваги до традицій і звичаїв.
Жирну крапку Свята танцю поставив народний художній колектив» ансамбль народного танцю «Світанок», своєю танцювальною композицією «Квітка – душа».
Підсумовуючи, можемо констатувати, що українська культура виплекала прекрасні традиції хореографічного мистецтва і має значні перспективи їх розвитку. Танці – це емоційна насолода.
Сьогодні вся нація переконалася у значенні української мови, важливості збереження культурної спадщини та традицій. І тому тема танцю є досить актуальною, танець став сучасним мистецтвом, придбав новий зміст і нову роль. У час великої війни, як ніколи, постає питання важливості збереження української культури. Тому цінуємо та бережімо те справжнє, українське, що у нас є!