A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО: Як себе захистити

Дата: 01.12.2023 14:03
Кількість переглядів: 191

Фото без описуВ  ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ» триває акція «16 днів проти насильства». Чергове планове заняття було присвячене питанню домашнього насильства та способам його запобігання. В ході тренінгового заняття здобувачі освіти з’ясовували причини застосування вербальної та фізичної агресії серед близького оточення, розглядали шляхи вирішення проблемних ситуацій.

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства діти та жінки.

Головною проблемою насильства в сім’ях є те, що воно найчастіше не виходить за межі зачинених дверей, а відтак «насильник» залишається непокараним і продовжує знущатись над рідними. Найчастіше сім’я, в якій живе насильник, піддається психологічному тиску, а такий вид домашнього насильства виміряти і довести практично неможливо. Людина, яка потерпає від насильства, постійно перебуває у пригніченому (виснаженому) стані і  практично не має сили боротись із «тираном» самостійно. Різні форми приниження та знущання у родині відображаються на дітях, які й самі безпосередньо страждають або й переймають приклад насильницьких дій.

Серед причин того, що постраждалі не звертаються до правоохоронних органів, це – страх помсти з боку «тирана», відчуття власної вини, страх зганьбити сім’ю, почуття сорому та приниженості, низька самооцінка, бажання створити образ ідеальної сім’ї  перед іншими, самопожертва заради дітей, фінансова залежність  тощо.

Слід пам’ятати, що будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо вони порушують конституційні права і свободи як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю, - є насильством, що вчиняється в сім’ї.

Для того, щоб убезпечити себе й не стати на тривалий час жертвою домашнього насильства, потрібно розуміти, що грубість і образи найчастіше є наслідками внутрішньоособистісної проблематики агресора та нестабільності його психіки, що вимагає розгляду обставин та особистості кривдника спеціальною службою.

Практичний психолог звернула увагу учнів на те, що така проблема може торкнутися кожного з нас в різні часи життя. Важливо зрозуміти, що руйнівний характер насильства, тяжкий тягар, який спотворює життя постраждалої людини й уражає гідність – не є нездоланнимиПро це треба говорити, треба відкриватися й захищати себе! Для цього необхідна відповідна обізнаність та здатність подолати інерцію.

Не погоджуйтесь на замовчування!
Не треба миритися з принизливим і жорстоким поводженням чи боятися говорити про це, обов’язково «відкрити ситуацію»!
Будьте відповідальними за своє життя!

Практичний психолог  А.Б. Приходько



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень