A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

ПОРАДИ ДЛЯ ТИХ, ХТО ПОТЕРПАЄ ВІД ТЯЖКИХ ДУМОК

Дата: 22.06.2023 14:08
Кількість переглядів: 205

Фото без описуПРОЧИТАЙ, ЩОБ ЗНАТИ, ЯК ДІЯТИ!

  1. В житті трапляються обставини, які можуть здаватися безвихідними, але відчай ніколи і нічого не змінює на краще. Треба зробити зусилля і спробувати абстрагуватись від негараздів, подумки перенестись у майбутнє. Обов’язково вдасться побачити для себе причину жити далі або з’явиться бажання якось пережити важкий етап, перетерпіти його заради щасливого майбутнього. Жити далі, «тримати кермо» свого життя в своїх руках!
  2. Дієвий спосіб боротися з тугою – ставити перед собою досяжні цілі і зрозуміти, що життя не обходиться без розчарувань.
  3. У разі сильних емоційних переживань давай волю сльозам, як наодинці, так і у присутності інших людей. У цьому немає нічого страшного. З одного боку – спрацює механізм внутрішньої душевної розради, а з другого - цим можна подати сигнал про твоє важке становище, викликати співчуття і бажання зарадити твоєму горю.
  4. Якщо ти втратив спокій через почуття глибокої провини, буде краще спробувати якнайшвидше виправити становище, аніж дати проблемі розростися. Ти вчиниш правильно, якщо розкажеш про все батькам або іншим людям, небайдужим до твоєї долі. Цілком можливо, що спочатку вони будуть прикро вражені, засмутяться, будуть тебе лаяти. Але потім, скоріше за все, почнуть думати тільки про те, як тобі допомогти, як врятувати тебе від подальшої біди.
  5. У будь-якому разі, якщо ти занепокоєний і збентежений, краще не страждати на самоті. Поділись своїми переживаннями з людиною, якій довіряєш. Щира розмова може знизити емоційне напруження і допоможе подивитись на проблему з іншої точки зору. Зазвичай можна більш-менш заспокоїтись, коли хтось виявляє співчуття до нашого горя і болю. Буде корисно заздалегідь домовитися про екстрений зв’язок на випадок повернення думок про нестерпність життя.
  6. Поширеною помилкою є очікування, що інші самі здогадаються про твої страждання, почнуть тебе розпитувати і пропонувати допомогу. Але жодна людина не може бачити, що на серці в іншої, зокрема і в тебе, тому сам шукай потрібного контакту, відкрий своє серце тому, кому ти довіряєш і кому до снаги тобі допомогти. Пам’ятай: тримати все у собі – те ж саме, що самому тягнути важкий тягар.
  7. У виникненні або посиленні пригніченого стану нерідко винна занижена самооцінка. Якщо ти постійно чуєш принизливі вислови про себе й образи, можна почати сприймати себе нікчемною людиною, яка не варта поваги інших. Але поміркуй, хіба хтось має право тебе оцінювати? Хоч би що думали про тебе інші, ти є унікальною особистістю, і якщо комусь щось у тобі не подобається, то це їхні проблеми, а не твої. Шукай спілкування з тими, хто ставиться до тебе по-доброму і з розумінням.
  8. Почуття відчаю саме собою не пройде. Якщо відчуваєш напад глибокого смутку і нудьги, спробуй переключитись на щось інше, зайнятися якоюсь справою. Не можна сидіти, склавши руки. Якщо ти займаєшся тим, що у тебе добре виходить, то до тебе знову повертається почуття самоповаги, яке зазвичай зникає, коли загострюється депресія.
  9. Корисно також займатися тим, що тішить тебе. Зроби самому собі або комусь із близьких та друзів щось приємне // корисне, приготуй свою улюблену страву, перечитай улюблену книжку, розгадуй кросворди, помалюй, пограй, щось відремонтуй удома, покатайся на велосипеді тощо.
  10. Настрій помітно зміниться на краще, якщо відвідати близьких тобі людей, надати допомогу тваринам. Такі обставини «переформатують» реалії твого власного життя !
  11. Найкращими ліками від пригніченості є допомога іншим – тим, хто переживає важкий період у своєму житті. Співчуття чужій біді й намагання допомогти ділом здатне перекрити власний душевний біль, спонукає абстрагуватись від власних проблем і налаштуватись на конструктивні рішення.
  12. У жодному разі не вдавайся до спроби приховати або подолати свою депресію за допомогою наркотиків та алкоголю. Це пастка, в яку потрапляють ті, хто шукає легких шляхів розв’язання проблем. Адже після тимчасової розради і відновлення життєвого тонусу насувається хвиля пригніченості і роздратованості.
  13. Уяви своє майбутнє, свою майбутню родину, кохану людину, своє професійне зростання, можливість займатися улюбленою справою!
  14. Якщо твій душевний стан дуже розбалансований і ти відчуваєш, що не в змозі адекватно оцінювати ситуацію, спробуй звернутися до фахівця: практичного психолога, соціального педагога, психотерапевта, навіть психіатра, чи до будь-якого педагога. Не забувай про людей, котрим ти довіряєш: «впусти» хоча б одного з них в «свою» ситуацію, дозволь цій людині відчути твій стан і розділити твої переживання!!

Фото без описуКУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ПО ДОПОМОГУ

Найкраще рішення — звернутися до психолога чи психіатра. Фахівець допоможе зрозуміти суть проблеми та зорієнтує, як діяти далі.

В Україні працюють локальні гарячі лінії допомоги, які допомагають справлятися з емоційними проблемами.

  • «Ла Страда-Україна»: 0 800 500 335 (зі стаціонарного) або 116-123 з мобільного (всі оператори мобільного зв'язку);
  • 7333 Lifeline Ukraine ГАРЯЧА ЛІНІЯ з профілактики тяжких думок та підтримки психічного здоров’я  http://www.lifelineukraine.com/;
  • 0 800 501 701 – Всеукраїнський телефон довіри.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень