ГОДИНА ПСИХОЛОГА: Протидія негативним наслідкам у суспільстві
В рамках Тижня правових знань в Шосткинському ВПУ пройшли тренінгові заняття за Програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція.» з метою надання інформації про сутність та особливості сучасних соціальних негативних явищ та їх вплив на стан здоров’я людини та її майбутнє.
На попередніх заняттях за Програмою учні ознайомилися з ризиками, які супроводжують життя молодої людини, навчалися конструктивно відмовляти, відстоювати свою життєву позицію. Такі вміння дуже потрібні, щоб протидіяти таким негативним явищам, як вживання наркотиків, зловживання алкоголем, поширення ВІЛ – інфекції тощо. Але в сучасному житті багато складних ризикованих ситуацій, тому підліткам потрібно набувати здатність керувати ризиками, з якими вони стикаються в житті.
Набуттю таких вмінь та навичок сприяє вирішення таких завдань, як сприяння формуванню навичок самостійного свідомого вибору, активізація критичного ставлення підлітків до соціально негативних явищ, формування відповідального ставлення до себе та інших тощо.
Особливо увагу учнів було акцентовано на основних принципах відповідальності:
- Я відповідаю за все, що роблю. Якщо роблю щось не так, то визнаю свою помилку і не намагаюся перекласти свою провину на іншого.
- Я відповідаю за свою освіту і здоров’я – інші не повинні робити за мене те, що я сам у змозі зробити для себе.
- Я відповідаю за свої взаємини з людьми, повинен поводитись згідно моральних норм і правил.
Чим дорослішою стає людина, тим менше вона залежить від тих, хто її оточує. Під час дорослішання людина вчиться відповідати спочатку за себе, а потім і за інших. В загальному сенсі «залежність» трактується як психічний і фізичний стан людини, який характеризується відчуттям примусу, нездатності чинити опір тому чи іншому бажанню // обставинам. Саме тому дорослі люди так цінують свою свободу та незалежність. БУДЬМО ВІДПОВІДАЛЬНИМИ!! Пам’ятаймо, що від цієї умови залежить, ЯКИМ є світ навколо нас!!!
Практичний психолог А.Б. Приходько