A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

Національно-патріотичне виховання: Переосмиcлення контекстів

Дата: 08.10.2024 14:41
Кількість переглядів: 202

Фото без описуСуттєві зміни в політичному та громадському житті українського суспільства актуалізують питання національно-патріотичного виховання дітей та молоді, яке вперше за роки незалежності України розглядається як головний чинник збереження національної безпеки та єдності. Патріотизм стає індикатором, маркером духовного оздоровлення народу, передбачає трансформацію громадянської свідомості, пробуджує національну самосвідомість й ґрунтується на моральній основі.

Рубікон духовного оновлення, який було перейдено під час Революції гідності, сконструював нові суспільно-політичні реалії, пов‘язані із захистом Вітчизни від зовнішньої агресії та наявністю внутрішніх, сплетених у «гордіїв вузол» соціальних, економічних та політичних проблем, способи розв‘язання яких залежать від побудови нової стратегії виховання молодого покоління на основі співробітництва між системою освіти, органами державної влади та громадськими організаціями.

У межах проведення тижня національно-патріотичного виховання, з метою співпраці у КЗ СОІППО був проведений міжрегіональний круглий стіл з онлайн-трансляцією «НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ В ЧАС РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ: ПЕРЕОСМИCЛЕННЯ КОНТЕКСТІВ».

До заходу долучилися педагогічні працівники закладів освіти області, слухачі курсів підвищення кваліфікації, студенти, учні, краєзнавці з усіх 5 районів Сумської області.

У роботі круглого столу взяв участь і ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ». Досвідом роботи за напрямом «Військово-патріотичне виховання і волонтерська діяльність як процес громадянської ідентифікації в закладі освіти»  поділилася заступник директора з НВР Наталія Скомороха. У ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ» національно-патріотичне виховання молоді – це цілісна, узгоджена система роботи усього педагогічного колективу, яка включає виховання патріотизму та національної самосвідомості засобами навчальних предметів, а також різні форми роботи у позаурочний час.

Національно-патріотичне виховання в закладі  здійснюється на всіх етапах навчання, забезпечує всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

Учасники заходу у виступах презентували практики з національно-патріотичного (найперше – військово-патріотичного) виховання.

У круглому столі загалом узяли участь і надіслали матеріали для публікації 67 освітян Сумщини. За результатами круглого столу планується видання електронної збірки матеріалів.

У виступах учасників засідання наголошувалося, що національно-патріотичне виховання – це чітко спланована виховна діяльність, спрямована на формування в українському суспільстві державницької ідентичності й українського патріотизму. Згідно з Концепцією національно-патріотичного виховання в системі освіти України (наказ МОН 06 червня 2022 року №527) особлива увага має бути зосереджена на військово-патріотичному вихованні, себто на оволодінні початковою військовою підготовкою та основами військових професій, на формуванні психологічної та фізичної, морально-духовної готовності до служби в Збройних Силах України.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень