A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

Правове виховання: Особиста відповідальність кожного

Дата: 16.02.2024 14:56
Кількість переглядів: 242

Фото без описуУчнівська молодь – це частина суспільства,  яка знаходиться у стадії соціалізації, тобто в процесі засвоєння певної системи знань, умінь, навичок, які дозволяють людям функціонувати в громадянському суспільстві. Поняття «соціалізація» розглядається як процес соціальної адаптації, пристосування особистості до середовища шляхом засвоєння заданих суспільством норм і правил. У процесі соціалізації дітей і підлітків в основному формуються мотиви їх поведінки. При цьому профілактика правопорушень – це комплекс заходів попередження негативних явищ і станів особистості, превенція протиправних діянь, вчинених неповнолітніми.

Важливою складовою профілактики правопорушень і злочинності серед учнів є профілактично-інформаційна робота з учнями і їх батьками, яка  проводиться в Шосткинському ВПУ протягом місячників правового виховання.

В ході тренінгових занять на правову тематику практичний психолог Анжела Приходько і соціальний педагог Тетяна Лавриненко актуалізували важливість поняття власної відповідальності молодої людини, важливість усвідомлення нею потенціально небезпечних дій та ситуацій в своєму житті; оволодіння  знаннями і навичками, які допоможуть підліткам уникати протиправних дій та їх наслідків, будувати своє життя з користю для суспільства.

В ході занять учні поновили та розширили свої знання про відповідальність, яку вони несуть при скоєнні правопорушень обговорюючи конкретні приклади порушення цивільного, адміністративного та кримінального законодавства.

Під час інтерактивних вправ учні розглянули сутність поняття «віктимна поведінка» (від лат. «victima» - жертва), поведінка, яка може спровокувати загрозливі ситуації.  З ряду прикладів учні мали змогу впевнитись, що людина, поводячись як потенційна жертва, створює передумови для небезпечних подій.  В результаті роботи учнів в групах було створено Пам’ятку для підлітків «Як не стати жертвою злочину», зроблено важливі висновки щодо питань відповідального ставлення до власного життя.

До участі в профілактично-інформаційній роботі з правової тематики була запрошена кар’єрна радниця Шосткинського жіночого центру працевлаштування Тетяна Онищенко, яка під час заняття зі здобувачами освіти розкрила актуальне питання сьогодення «Протидія гендерно зумовленому насильству та просування гендерної рівності в Україні».

 

Пам’ятаймо: відповідальність за власну поведінку – то особиста відповідальність кожного. Спрямовуйте своє життя на позитивні досягнення !  Оточуйте себе людьми, які бажають вам ДОБРА!!

Практичний психолог  А.Б. Приходько
Соціальний педагог Т.М. Лавриненко



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень