Жива пам’ять про трагедію українського народу
У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти Українського народу. Сьогодні рашисти як спадкоємці того режиму знову коять злочини проти людяності та геноцидні дії на українській землі.
Україна внаслідок Голодомору-геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор визнаний геноцидом Українського народу.
Бібліотека Шосткинського ВПУ зберігає багато матеріалів щодо голодоморів, переважно це ексклюзивні цінні публікації на сторінках офіційної газети органів державної влади України "Урядовий кур'єр", з ретроспективою майже у 20 років, авторами яких є історики та найкращі журналісти країни. Серед таких публікувань є чимало спогадів свідків Голодомору. Їхні свідчення дуже страшні, болючі, щемкі, вони крають душу, вражають серце...
- У бібліотеці можна переглянути збірник свідчень очевидців Голодомору 1932-1933 років на Шосткинщині "Назавжди в пам'яті людській" (2008). У збірнику представлені архівні документи, статті з періодичних видань, фото та свідчення, зібрані небайдужими людьми: краєзнавцями, бібліотекарями, студентами, викладачами, іншими мешканцями міста. При публікації текстів збережено мову, стиль, лексику, орфографію документів.
- Ще один збірник "Голод 1932-1933 років на Україні: очима істориків, мовою документів" пропонується увазі користувачам бібліотеки. Він цікавий тим, що вийшов в світ у 1990-му році, ще до здобуття Україною незалежності, і містить вперше на той час обнародувані унікальні, щойно розсекречені архівні матеріали, які відбивають справжні причини, хронологічний перебіг та наслідки трагедії.
- На виставці представлена брошура Українського інституту національної пам'яті "Голодомор - геноцид українського народу. 1932-1933" (2008). Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргументовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної партії та чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповідей на питання, чому терор голодом був спрямований проти України.
- Інші видання Українського інституту національної пам'яті у бібліотеці та онлайн: брошура "Голодомор не зламав", серія плакатів "Люди Правди", книга "Пам'ять роду" 16 родинних історій про Голодомор. Для читання офлайн пропонуємо роман Василя Барки "Жовтий князь", в основу якого покладені особисті спогади автора про Голодомор та добірку віршів про Голодомор поетів Сумщини.
Друзі, запрошуємо до бібліотеки, запрошуємо до читання. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
Боремось за Україну та підтримуємо воїнів!