ПРАВОВА ОСВІТА В ДІЇ
Правова необізнаність підлітків часто стає причиною правопорушень або не вмінням ними відстоювати свої права. В рамках Всеукраїнського Тижня громадянського суспільства з учнями Шосткинського ВПУ психологічною службою було проведено практичне заняття «Права підлітків. Усе, що треба знати для забезпечення прав підлітків в Україні».
Підлітки відчувають, що мають бути рівними у правах із дорослими, проте їхня обізнаність про власні права залишається низькою. Вони часто впевнені, що дорослі чинять правильно, тому визначити, порушені їхні права чи ні, не можуть. Це в майбутньому формує віктимну поведінку: визнання своєї неправоти, небажання вступати в діалог і відстоювати свої права, очікуючи на батьків/дорослих, які допоможуть впоратися із ситуацією.
Терпимість до порушення прав дітей та підлітків не тільки руйнує їхню психіку, але й сприяє формуванню дорослої людини, яка боятиметься відстоювати свої права. Це може призвести до зростання покоління, нездатного протидіяти корупції та іншим видам порушення прав.
Такі заняття з учнями сприяють формуванню правового світогляду підлітків, який би включав систему теоретичних поглядів на права дитини, і на цій основі формувати відповідну активну позицію підлітків щодо реалізації себе та своїх прав у житті.
Україна має великий потенціал у розвитку громадянського суспільства, і проведення Тижня громадянського суспільства є важливим кроком у цьому напрямку.
Тетяна Лавриненко, соціальний педагог
#Тиждень_громадянського_суспільства_2023