A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний професійно-технічний навчальний заклад "ШОСТКИНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ"

Урок волонтерства у Шосткинському ВПУ

Дата: 07.12.2023 15:51
Кількість переглядів: 187

Фото без описуНе бійтесь мріяти, ставити перед собою амбітні цілі та досягати їх. У вас все обов’язково вийде!

5 грудня весь світ відзначає день волонтера.
Волонтерство — це добровільна дія  окремої особи або групи осіб, які вільно  віддають свій час і працю на громадську  роботу; це саме певна діяльність, а не  збір грошей. Тож, коли люди збирають кошти на притулки для тварин, лікування дітей, допомогу постраждалим від війни, називається благодійністю.

Волонтерство має три обов’язкових характеристики:

  • добровільність,
  • безоплатність
  • суспільна користь

Синоніми волонтерства є: добра справа, особистий внесок, безкоштовна допомога, допомога тим, хто її потребує, внесок, неоплачувана діяльність, змінити світ на краще.

Волонтерство – це не лише важлива складова громадського активізму, але і цінний навчальний і виховний досвід для молоді. Учні, які беруть участь у волонтерських акціях, навчаються розуміти потреби й проблеми свого оточення, розвивають емпатію та почуття відповідальності задля змін у своєму середовищі. 

Ті, хто займається волонтерською дяльністю мають:

  • меншу  схильність до депресії та стабільний,  нормальний артеріальний тиск, відчувають  задоволення від життя;
  • позитивний вплив і на  психічне здоров’я;
  • підвищує рівень окситоцину – одного  з гормонів щастя;
  • позитивно  впливає на самооцінку.

Волонтери часто необхідні саме там, де хтось потребує допомоги. До прикладу,  є безпритульні тварини й з’явилися люди, які хочуть попіклуватися про них.  Почалося повномасштабне вторгнення і тисячі українців відгукнулися, щоб  допомогти постраждалим від війни, доправити гуманітарну допомогу в  деокуповані території, донести правдиву інформацію до світу. 

Такі проєкти як організація толоки,  виготовлення інформаційних стендів,  проведення публічних заходів на  екологічну тематику, встановлення  сортувальних баків у місті можуть  посприяти розв’язанню проблеми  «забруднення довкілля».

Якщо десь виникла проблема кібербулінгу, то ми з вами, як волонтери, можемо морально  підтримати постраждалих, допомогти знайти психологічну підтримку. Або  ж, щоб запобігати виникненню даної проблеми, можна проводити освітні  тренінги для дітей та дорослих.

Подумайте, що ви можете зробити в нашому населеному пункті, щоб  подолати котрусь із соціальних проблем, які обговорювалися раніше?  Поділіться своїми ідеями.

Отже, волонтерська робота – це унікальний спосіб згуртувати учнів, зробити додатковий внесок у їх саморозвиток та розвиток громадянського суспільства, а також дбати про їхній фізичний та психічний стан, розвивати власний ресурс.

Нещодавно в Україні стартував масштабний проєкт проведення #ШкільнийУрокВолонтерства. Це гарна ініціатива та можливість провести уроки зі своїми здобувачами освіти та надихнути їх, як своїми діями можна вплинути на розв'язання соціальних проблем у своєму місті, громаді та країні, бажання впровадити щось нове, креативне, можливість зустріти однодумців; проявити небайдужість до таких соціальних проблем, як бідність, забруднення довкілля, війна, доступ до можливостей, безхатні тварини та інші. Волонтер реалізує власну місію життя, творить зміни, власним прикладом впливає на своє оточення.

Які приклади  волонтерської діяльності ви можете навести?
Можливо, ви самі вже залучалися до волонтерства?

 «Шосткинське вище професійне училище» долучилося до масштабного проєкту, який стартував в Україні. Заклад освіти став учасником Шкільного уроку волонтерства, долучився до трансляції Національного уроку волонтерства на каналі YouTube Міністерства освіти та науки України та по- особливому пройшли уроки волонтерства зі здобувачами освіти.

Щоб зрозуміти, що вже знають про волонтерство та висловити свої думки про важливе, здобувачі освіти пройшли опитування.

На уроці визначили основи волонтерства, дізналися, що волонтерство та благодійність поняття не тотожні; навели приклади власної волонтерської діяльності; прийшли до висновку, що волонтерство - це піщинки серед важливих для нас речей, що збагачує наше життя, навчання, стосунки та дружбу.

«Уявімо що наше життя — це така собі банка з камінчиками, де є різні важливі  для нас речі: друзі, сім’я, стосунки, навчання, саморозвиток, захоплення,  спорт. Коли ми дивимося на неї, то нам здається, що вже немає місця для  волонтерства. Але волонтерство як піщинки — воно займає своє місце  між іншими важливими для нас речами та збагачує наше життя, навчання,  стосунки та дружбу.»

Надважливе правило для кожного волонтера: «Допоможи собі й будеш мати сили допомогти іншим». Тож учні застосували знання з проєкту "Завжди поруч" та виконали руханку, яка допоможе фізично та психологічно розвантажитися, виробити гормон щастя - дофамін.

Бути волонтером — це захоплива пригода та надзвичайна можливість зробити світ кращим. Для цього не потрібні особливі знання або досвід. Кожен із нас може допомогти тим, хто цього потребує. Для допомоги діти долучилися до акції "Я волонтер" та приділили час плетінню маскувальних сіток для ЗСУ; написали листівки зі словами подяки захисникам.

Не бійтесь мріяти, ставити перед собою амбітні цілі та досягати їх. У вас все обов’язково вийде!



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень