Збережемо пам’ять про подвиг!
В ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ» питання національно-патріотичного виховання проходить червоною лінією у всьому виховному процесі.
Саме сьогодні, 8 травня, Україна приєдналася до європейської традиції та відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.
8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановуватиме кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.
Друга світова охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава. Воєнні дії велися на території близько 40 країн – у Європі, північній Африці, Азії, Тихоокеанському регіоні. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.
Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Майже всі українські підприємства були переорієнтовані на потреби оборони. Водночас українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву.
Жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом. Перемога – результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів.
Українці зі зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, справедливішої, світової системи безпеки. Сьогодні в умовах агресії єдиний шлях відновлення – перемогти загарбника.
В Шосткинському ВПУ відбулись заходи з даної тематики: зустрічі, виставки, виховні години.
Таки заходи формують патріотизм, свідомість, чітку громадянську позицію, високі моральні якості. На сьогодні це вкрай важливі цінності, які повинні стати провідною виховною ідеєю усіх сучасних закладів освіти.
Слава Україні!