Благодійність змінює національну свідомість
Добрий знаходить на землі рай для себе, злий уже тут смакує своє пекло. (Г. Гейне)
У межах глобального руху #ЩедрийВівторок, з метою підвищення благодійності серед молодого покоління, ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» долучилося до Марафону добрих справ, який проходив з 28 листопада по 25 грудня 2023 року.
Майже 115 тисяч учасників долучилися до всіх заходів у межах святкування Всеукраїнського дня добрих справ #ЩедрийВівторок!
- Отримано 351 звітів від навчальних закладів щодо участі в Марафоні добрих справ загальна кількість учасників, які взяли участь у благодійних заходах становить 99 720 осіб.
- Школу благодійності відвідало 720 педагогів.
- 193 педагоги провели заняття «З добром у серці, з Україною в душі», яке відвідало понад 6000 дошкільнят, учнів та студентів.
- Отримано 345 відеороликів про традиції добрих справ, над створенням яких працювали 2047 учасників.
- Здобувачі освіти Шосткинського вищого професійного училища взяли участь в опитуванні до Всеукраїнського дня добрих справ #ЩедрийВівторок, ініційованому НБУ спільно з U-Report Ukraine, в якому взяло участь 5917 осіб.
Головною умовою цьогорічного Марафону було розказати про благодійну діяльність навчального закладу протягом 2023 року та зробити щонайменше одну добру справу під час його проведення. Як і минулого року, більшість благодійних справ були спрямовані на допомогу військовим та людям, які постраждали від війни. На другому місці за кількістю благодійних ініціатив була допомога дітям, на третьому місці – допомога тваринам.
Також учасники багато допомагали людям старшого віку, людям з інвалідністю та робили добрі справи задля збереження довкілля.
В 5 номінаціях було визначено всього 5 переможців у категоріях:
- «Благодійник – підприємець»,
- «Благодійник – фінансовий гуру»,
- «Благодійник – творець добра своїми руками»,
- «Благодійник – менеджер»,
- «Благодійник року».
Приємно зазначити, що наш заклад вийшов у переможці і отримав кубок переможця Марафону добрих справ 2023 у номінації «Благодійник – фінансовий гуру».
У межах проєкту проведено заняття «З добром у серці, з Україною в душі» про успішних українських підприємців та меценатів в історії України, які зробили вагомий внесок у збереження та розбудову української нації.
Разом з учнями було обговорено різні напрями допомоги, що найбільше відгукуються в їх серцях:
- допомога Армії (приклади добрих справ: виготовлення окопних свічок, плетіння маскувальних сіток, фінансова допомога);
- допомога українцям, які постраждали від війни (приклади добрих справ: забезпечення необхідними речами, допомога з відновлення житла, фінансова допомога);
- допомога людям старшого віку (приклади добрих справ: допомога в домогосподарстві, забезпечення одягом, продуктами, ліками, допомога в опановуванні цифровими навичками);
- захист довкілля (приклади добрих справ: прибирання територій, збір та утилізація пластику, батарейок, безнадійного одягу, взуття);
- допомога людям з інвалідністю (приклади добрих справ: забезпечення спеціальним обладнанням, необхідними речами та ліками, фінансова допомога);
- допомога дітям (приклади добрих справ: забезпечення одягом, продуктами, ліками, фінансова допомога, подарунки до свят);
- допомога тваринам [приклади добрих справ: пошук домівки для безпритульної тварини, допомога притулкам для тварин (корм, ліки, волонтерство у притулку, речі для тварин)].
Це лише кілька прикладів допомоги тим, хто цього потребує.
Колектив та учнівська спільнота закладу освіти намагаються максимально допомогти там, де знаходять на це фінансовий, фізичний та психологічний ресурс.
У звіті ми продемонстрували фінансові навички.
- У проєкті було складено бюджет: пораховано, скільки було витрачено коштів на реалізацію проєкту, скільки очікувалося зібрати коштів і скільки було зібрано.
Особлива увага приділилася ефективності використання коштів у межах благодійного проєкту, а саме:
- ефективність використання коштів та/чи ресурсів, необхідних для реалізації благодійної ініціативи;
Наприклад, ми плели маскувальні сітки для ЗСУ, організували збір на тканини та сітки серед місцевих жителів;
- ефективність спрямування зібраних коштів на благодійність
Наприклад, закупили корм для тварини, зібрали кошти на медичні послуги ветеринарної клініки.
«Щоб губи стали спокусливими, говоріть добрі слова. Щоб очі блищали, шукайте в людях добро. Щоб не гладшали, поділіться їжею з голодним. Щоб волосся було густим, дозвольте немовляті його гладити. Щоб постава була гордою, несіть у собі відчуття, що вам ніколи не доведеться блукати на самоті.»
Одрі Хепберн
Ми вдячні всім, хто приділяє увагу розвитку культури благодійності
та надихають молодь на добрі справи!