ТИЖДЕНЬ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА: Підбиваємо підсумки
У межах реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні ДПТНЗ "Шосткинське Вище Професійне Училище" долучилося до проведення #Тиждень_громадянського_суспільства_2023.
Цьогоріч він проходив вперше – з 11 по 17 вересня.
Усі охочі могли доєднатися до подій:
- класні керівники провели виховні години та години спілкування, які стали логічним продовженням першого уроку "У єднанні наша сила", «Як ти?» тощо. Діти жваво вступали в дискусію, висловлювали своє бачення сучасного громадянського суспільства та його нагальних проблем; говорили про передумови розвитку демократичної правової держави, менталітет та родинне виховання у витоках громадянської позиції кожного з нас.
- практичний психолог, Анжела Приходько, провела з учнями гуртожитку тематичний захід з питань протидії негативним явищам у суспільстві. Було обговорено шляхи запобігання негативній соціальній поведінці, в інтерактивній вправі опрацьовано конкретні кроки щодо безпечного та корисного дозвілля.
Інформація, надана на тематичному заході, покликана мотивувати учнів до змін у їхньому стилі життя, характері поведінки; вплинути на особистість підлітка, його свідомість з метою формування позитивних якостей характеру та корисних форм поведінки.
- соціальний педагог, Тетяна Лавриненко, провела індивідуальну бесіду «Права підлітків. Усе, що треба знати для забезпечення прав підлітків в Україні».
Такі заняття з учнями сприяють формуванню правового світогляду підлітків, який би включав систему теоретичних поглядів на права дитини, і на цій основі формувати відповідну активну позицію підлітків щодо реалізації себе та своїх прав у житті.
- Директор закладу, викладач, Світлана Ковтун, провела онлайн-урок громадянської освіти «Як змінити світ своїми руками?», основним меседжем якого стало: «Є багато способів змінити світ, але не слід забувати про людську гідність, свідомість».
На уроці розглянули соціальні проблеми, які вирішує держава, бізнес, громадські обʼєднання та волонтери. Зупинились на рисах волонтера, переглянули відеоролик про волонтерів сьогодення. Зосередили увагу на волонтерських обʼєднаннях нашого міста.
- Здобувачі освіти гр.08-23, майбутні фахові бакалаври, на чолі з з майстром виробничого навчання Інною Костюченко відвідали майстер-клас, присвячений Міжнародному тижню жестової мови та Міжнародному дня глухих, який провела голова Шосткинської територіальної організації УТОГ Світлана Авіленко. Зустріч відбулась у приміщенні простору, дружнього до дівчат та жінок "Вільна". Отримані знання дозволять зруйнувати бар'єри у спілкуванні, наблизять до розуміння осіб з обмеженими можливостями та змусять зглянутися на проблеми під іншим кутом зору.
- Фахівець ВЗЗ з ПНС та ЦЗ у Шосткинському районі ЦЗД ГУДСНС України Сумської області Денис Дедко з колегами провів бесіду з учасниками освітнього процесу та практичне відпрацювання алгоритму дій під час оповіщення сигналу «Повітряна тривога».
- Викладач правознавства, к.ю.н. Баланюк Н.Ю. для здобувачів освіти надала юридичні консультації з тематики: «Неповнолітні, як учасники трудових відносин». Даний захід був спрямований на ефективне сприяння формуванню правового світогляду та правової культури неповнолітніх, ознайомлення з основними положеннями Кодексу Законів про працю, виховання у здобувачів освіти правової свідомості, інтересу до правових знань до та під час власної трудової діяльності.
- Бібліотекар Тетяна Жадан оформила тематичну виставку.
Виховання громадянської свідомості - це довготривалий процес, який включає всі ланки розвитку особистості, її духовних, моральних якостей, світогляду та психологічних особливостей. Формування громадянськості як інтегрованої якості особистості, надає людині можливість відчувати себе морально, соціально, політично, юридично дієздатною та захищеною. Тільки у співпраці, тільки разом ми зможемо формувати громадянське суспільство.
Україна починається з кожного з нас!